Коротко
Командир Харківського загону оперативно-рятувальної служби Юрій Куліш виїхав до Києва, щоб вирішити там долю двох спеціальних автомобілів, які «зависли» на півдорозі між Німеччиною й Україною. «БМВ» і «Мерседес» одночасно і належать, і не належать харківському загону. Спецфургон «Мерседес» і колишній поліцейський «БМВ» було подаровано торік харківським рятувальникам колегами з Баєрсдорфа. Але ввезти їх до України не можна, бо машинам більше п'яти років, повідомляє кореспондент Геннадій СИСОЄВ.
Харківський загін рятувальників — перша громадська служба такого роду на території країн колишнього Союзу. 11 квітня загін відзначив 10-річчя від дня заснування. Святкувати цю дату харків'янам допомогли баєрсдорфці, котрі прибули до Харкова на обох подарованих автомобілях. Таким чином, машини все ж потрапили до України. Тепер проблема — як їх тут залишити. Юрій Куліш сподівається на здоровий глузд київських начальників. Якщо держава не може забезпечити рятувальну службу технікою — нехай хоч не заважає приймати подарунки, — говорить він.
На крок ближче до Інтернету
Інститут ЮНЕСКО з інформаційних технологій у освіті (ІІТО) у Національному технічному університеті України провів нараду експертів 13 країн СНД, а також ФРН, Болгарії, Польщі, Чехії, Словаччини, Хорватії, Югославії з питань міжнародного співробітництва. Пілотний проект «Організація вузлового пункту ІІТО в Україні» представлено ректором НТУУ професором Михайлом Згуровським. Особлива увага звернена на підтримку таких розробок, як «Інформатика в початковій школі», «Освіта в Інтернеті» і «Дистанційну освіту», які презентують нові можливості й підходи.
Досвід показав, що освоєння інформаційних технологій, уміння створювати інформаційно-логічні моделі властиві дітям у віці 5—11 років, причому наявність комп'ютера для цього не обов'язкова. У США нещодавно затверджено програму, згідно з якою школярі з 12 років мають спілкуватися з Інтернетом. Та що там Америка! Прийнятий на експертній раді ЮНЕСКО два роки тому безкомп'ютерний курс «Інформатика в іграх і завданнях» для молодших класів активно впроваджується в російських школах. У наших же школах, як наголосила у своєму виступі президент Асоціації вчителів інформатики України Вікторина Куликова, інформатика викладається тільки в 10-11 класах. Діючі нині в Україні стандарти вимагають негайного перегляду, повідомляє Зоя ГАМУРА.
Випуск газети №:
№69, (1999)Рубрика
Панорама «Дня»