<center>КОРОТКО</center>
Поки що 4-відсотковий бар'єр долають 7 партій
Обіцяна Центрвиборчкомом на 20-00 прес-конференція, на якій мали б оголосити попередні підсумки виборів по загальнодержавному одномандатному округу, вчасно так і не розпочалася. Останні данні (180 округів зі 225) на час виходу газети Центрвиборчком повідомив о 16.00. Згідно з ними, 4-відсотковий бар'єр на той час долали 7 партій. Лідерство зберігає компартія - 25,28%. За Народний Рух проголосували - 8,88% виборців, блок Соц-СелПУ - 8,74%, Партію зелених - 5,12%, НДП - 5,13%, Прогресивну соцпартію - 4,3%, СДПУ(о) - 4,05%.
ПОЗИЦІЯ
Наталя Вітренко проти розподілених "лівими" ролей
Уже очевидно, що одним з перших питань, винесених на розгляд нового парламенту, стане обрання спікера.
"На мій погляд, Олександр Мороз використає всі можливі заходи, щоб знову стати спікером Верховної Ради, однак я та моя партія збираються зробити все, щоб цього не сталося, - повідомила агенції Інтерфакс-Україна лідер ПСПУ Наталя ВІТРЕНКО. - Найбільш прийнятною кандидатурою на пост голови нового парламенту я вважаю лідера Руху В`ячеслава Чорновола або будь-кого з блоку центристів. Інші лідери так званих лівих уже розподілили між собою ролі - О. Мороз мріє стати Президентом України, П. Лазаренко - прем'єр-міністром, а П. Симоненко стане спікером після того, як місце звільнить Олександр Мороз, враховуючи той факт, що КПУ отримала більшість голосів на нинішніх виборах і, природно, зміцнить свої позиції у новому парламенті".
У Вашингтоні знову хочуть зменшити допомогу Україні
У конгресі США, очевидно, після публікацій попередніх результатів українських парламентських виборів, поновилися дебати щодо надання Києву американської допомоги.
Цілком може бути, вважає Рейтер, що конгресмени ухвалять надання Україні спочатку половини з усього обсягу допомоги у $225 млн. І вже потім, коли виявиться, що поліпшилися справи у боротьбі з корупцією, захистом американських інвестицій та бізнесу, мова піде про надання Києву другої частини допомоги, яка, між іншим, не є "живими грошима".
Деякі з конгресменів тепер, після парламентських виборів в Україні, вимагають від Києва також підтвердження прозахідної орієнтації його політики.
За словами радника президента Клінтона з політики стосовно СНД Річарда Морнінгстара, він планує у черговий раз відвідати Україну в квітні. Держсекретар США Мадлен Олбрайт, яка перебувала в Києві на початку березня й констатувала деякий прогрес, іще, за словами Морнінгстара, не визначилася із офіційною позицією Білого дому при голосуванні в конгресі, яке відбудеться 30 квітня.
ЗАЯВА
Юрій Рибчинський в обох "Слов'янських базарах" брати участі не буде
Ситуація навколо Міжнародного фестивалю мистецтв "Слов'янський базар" стає все заплутанішою. Жодна з "конфліктуючих" сторін не хоче поступатися принципами. Війну один одному не оголошують, але за споконвічну назву "Слов'янський базар" стоять "на смерть". Один форум проведуть в Одесі (з 1 по 7 липня) і в Саратові (з 7 по 12 липня) Сергій Вінников і Олександр Злотник, інший - у Вітебську (з 22 по 28 липня) Родіон Басс, Ігор Крутой і Борис Шарварко.
Кожна зі сторін уважає, що правда на їхньому боці, і як аргумент демонструє сертифікат. Обидва папери скріплені печатками й відрізняються один від одного лише тим, що на одному чорним по білому написано "Слов'янський базар", а на іншому - "Слов'янський базар у Вітебську".
Оскільки за стіл переговорів ніхто не сідає, то радник Президента України з культури Юрій Рибчинський (його як члена журі запросили на обидва заходи) зробив офіційну заяву для газети "День": "У жодному з них брати участі як член журі, гість чи сторонній спостерігач не буду. Мені набридли конфронтації, з'ясування стосунків. Це так далеко від мистецтва. Не "Слов'янський базар" виходить, а "базарять слов'яни". Я за те, щоб було багато фестивалів, але товкти воду в ступі навколо двох слів - це не прикрашає жодну зі сторін. Для мене питання "базарів" закрите".
Тетяна ПОЛІЩУК, "День"
Випуск газети №:
№60, (1998)Рубрика
Панорама «Дня»