Перейти до основного вмісту

<center>КОРОТКО</center>

04 лютого, 00:00
КОРОТКО
Віктор Ющенко знає, що буває за "створення власного політичного іміджу"

Від голови Національного банку України В. Ющенка надійшла заява, у якій він називає "повною несподіванкою" висунення його кандидатури на пост Президента України його "давніми й гарними друзями" з партії "Реформи і порядок". В. Ющенко наголошує на передчасності "передвиборної президентської гонки" і відмежовується також і "від участі в парламентських виборах, і від членства в політичних партіях".

Втім В. Ющенко зауважує, що відомі й авторитетні економісти, які згуртувалися в партії "Реформи і порядок", "мусять здобути поважне представництво" в парламенті. Він також зазначає, що дуже важливо підтримати Президента Леоніда Кучму.

Прес-служба Нацбанку просила якнайшвидше оприлюднити цю заяву. Невже наш Президент так нервує при появі кожного нового кандидата на його місце?

Україна може стати лідером СНД вважає Збігнєв Бжезинський

"Ілюзії російської еліти щодо своєї привілейованості, геополітичної позиції й особливої ролі викликали зростаючу підозріливість сусідів до інтеграції, що пропонується з Москви", - зазначив відомий американський політолог Збігнєв Бжезинський у інтерв'ю, опублікованому вчора в киргизькій газеті "Республіка". На думку Бжезинського, на роль лідера в СНД може претендувати Україна. Колишній помічник президента США відзначив також, що "Сполучені Штати запізнилися із визнанням геополітичної значущості України". РЕПЛІКА Кучма привітав Герцога нагадуванням про Сталінград

Президент України звернувся до співгромадян із нагоди 55-ї річниці перемоги у Сталінградській битві. "Розпад Радянського Союзу, створення на його просторах нових суверенних держав не в змозі перекреслити, витравити із наших сердець вдячність воїнам багатьох національностей, синам народів, об'єднаних спільною долею та волею до перемоги", - відзначив Кучма.

Можна лише вітати факт вшанування Президентом ветеранів другої світової війни. Однак не можна не зауважити й зворотного боку "медалі". За всі роки свого президентства Леонід Кучма не відзначав такими зверненнями жодних річниць битв минулої війни. Про "братерські взаємини, загартовані в роки Великої Вітчизняної" він згадав лише після того, як обміняв українські підприємства на підтримку його Борисом Єльциним на президентських виборах.

Звернення прозвучало напередодні візиту в Україну президента ФРН Романа Герцога. Хоча нинішні німці без зайвих нагадувань спокутують гріхи своїх батьків, про що свідчать і виплати відшкодувань остарбайтерам, і заплановане Герцогом покладання вінків на могилу Невідомого солдата та відвідування Бабиного яру.

Кому ж забракло дипломатичного такту: чи тим, хто готував візит Герцога в Україну, чи "іміджмейкерам" Президента України?

Олекса ПІДЛУЦЬКИЙ, "День"

Ан-70 як каталізатор дружби з Європою Генеральний конструктор без ентузіазму розглядає перспективи співпраці Яна МОЙСЕЄНКОВА, "День"

"Можна сказати, що Європа просто приречена на співпрацю з Україною в серійному виробництві транспортного літака Ан-70, - заявив учора генеральний конструктор АНТК ім. О. К. Антонова. За його орієнтовними підрахунками, країни Європи потребують 300-350 таких літаків. Утім, теоретично Україна й Росія могли б і самі налагодити їх виробництво. Однак бюджети цих держав сьогодні не в змозі профінансувати проект загальною вартістю $7-9 млрд. (українським бюджетом-98 передбачено на все літакобудування 30 млн. грн.).

Як вважає П. Балобуєв, Європа, яка обіцяла допомогти, "щось довго думає". Заявивши, що не збирається її умовляти, він зазначив, що в разі, якщо договір про спільне виробництво Ан-70 не буде підписано шістьма країнами Західної Європи, "це можна буде розцінювати не як дружбу, а як лицемірство".

І взагалі, вважає П. Балобуєв, "хотілося б швидше розібратися з документами про співпрацю, адже на середину нинішнього року заплановано сертифікація літака, а для цього потрібно мати готовий Ан-70, що налітав необхідну кількість годин. За словами генерального конструктора, договір про співпрацю може бути підписаний лише на взаємовигідних для всіх сторін умовах. "Європа як складальна лінія Україні не потрібна, з подібним справляться українські й російські (з їхніми випробувальними можливостями) авіаційні заводи".

Однак керівники держав Західної Європи, схоже, серйозно зацікавлені в підписанні договору. Підтвердженням цього може служити запланований на сьогодні візит до "антоновців" президента Німеччини Романа Герцога.

Звідки грошенята? Не все митникам масляна Спокійне і сите життя волинських митників днями раптово обірвалося. Співробітники головного управління у справах боротьби з організованою злочинністю МВС України, УБОЗ УМВС у Житомирській і Волинській областях провели в Ковелі низку обшуків за місцем роботи і проживання співробітників Волинської митниці та їхніх родичів, повідомляє кореспондент "Дня" Олег ПОТУРАЙ. Зокрема, перевірено "загашники" інспектора Олега Михалевича, головного інспектора Володимира Рябушка, бухгалтера Галини Рябушко, а також їхніх родичів Григорія Рябушка, Галини Михалевич та Андрія Сиротюка. Загалом у них вилучено понад $111 тисяч, чисті бланки митних декларацій із печатками, касові прибуткові ордери, чисті бланки з печатками товариства "Дукат", кругла печатка, круглий і квадратний штампи митника, шість обручок, перстень, три золоті ланцюжки, етикетки і корки до пляшок, 60 порожніх металевих спиртних бочок, 200 літрів спирту, розлитого в літрові пляшки. Розпочалося слідство.

 

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати