Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / Панорама дня

18 червня, 00:00

Ізраїль ослабить блокаду сектора Газа

Ізраїльська влада ухвалила рішення полегшити режим сухопутної блокади Гази: тепер до сектора, який контролює угруповання ХАМАС, прямуватимуть великі обсяги гуманітарного вантажу. Список товарів не уточнюється, проте, коли міністри розпочали переговори про ослаблення блокади, було відзначено, що «наявні процедури щодо забезпечення безпеки й запобігання ввезенню до Гази зброї та військових матеріалів залишаться незмінними». Крім того, в опублікованій заяві йдеться лише про сухопутну блокаду сектора Газа — про морську не сказано ані слова. Повідомляється, що рішення про ослаблення блокади Гази базується на домовленостях, досягнутих кілька днів тому між прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу та посланцем Близькосхідного квартету Тоні Блером. Тиск на Ізраїль і вимоги зняти блокаду Сектора Газа посилилися після того, як 31 травня ізраїльські кораблі перехопили шість суден так званої Флотилії свободи, завантажені 10 тис. тонн гуманітарної допомоги й будматеріалів, яка прямувала до сектора Газа. Тоді в результаті спецоперації загинули 19 людей.

Гейтс запропонував багачам поділитися статками

Засновник Microsoft Білл Гейтс і глава Berkshire Hathaway Inc. Воррен Баффет запропонували американським багачам пожертвувати як мінімум половину своїх статків. Патті Стоунсайфер, яка раніше була головним виконавчим директором фонду Bill & Melinda Gates Foundation, повідомила Associated Press, що Гейтс і Баффет протягом усього минулого року намагалися переконати інших американських багачів пожертвувати частину своїх статків або протягом життя, або після смерті. При цьому оголосити про свої добрі наміри слід публічно, зазначають автори ідеї. Крім того, Баффет і Гейтс просять американських багачів узяти на себе зобов’язання вносити пожертвування розумно й вчитися добродійної діяльності у своїх колег. Їх і самих надихнув чужий приклад — зусилля інших людей (і не лише мільярдерів), готових витрачати свої кошти, щоб зробити цей світ кращим. За задумом мільярдерів, їхній план дозволить залучити 0 млрд. у добродійну діяльність. Ця сума розрахована шляхом розділення сумарного багатства американців зі списку Forbes навпіл, зазначає Мелісса Берман, президент Rockefeller Philanthropy Advisors. Нагадаємо, що до останнього рейтингу найбагатших людей планети увійшли 403 громадяни США із загальними статками ,34 трлн.

Гуманітарна криза в Киргизстані

Тижнева усобиця в Киргизстані спровокувала «масштабну гуманітарну кризу», заявляє Міжнародний комітет Червоного Хреста. Незважаючи на те, що гуманітарна допомога почала надходити до південних районів Киргизії, її катастрофічно не вистачає. Десятки тисяч біженців позбавлені найнеобхіднішого — їжі, води, ліків і даху. Покинути свої будинки в Оші й інших містах довелося не лише етнічним узбекам, на яких обрушилася хвиля міжнаціональної ненависті, а й самим киргизам, які втекли з районів, охоплених вогнем і стріляниною. Червоний Хрест повідомляє, що тимчасове затишшя на вулицях Оша і той факт, що місто частково узяте під контроль військовими, дозволили представникам міжнародної гуманітарної організації дістатися біженців, зосереджених в імпровізованих таборах за межами Оша. Напередодні уряд Євросоюзу ухвалив рішення відправити до регіону Киргизстану, що постраждав від масових заворушень, гуманітарну допомогу на суму 5 млн. євро. Допомогу біженцям також надіслали Росія та США.

Лідери ЄС шукають вихід із економічної кризи

Учора лідери країн ЄС зустрілися в Брюсселі, щоб обговорити шляхи виходу з економічної кризи та розв’язання проблеми дефіциту бюджетів. Під час дводенного саміту главам держав належить розглянути цілу низку пропозицій у цій сфері, починаючи з можливості запровадження санкцій проти членів Євросоюзу, які порушують Пакт стабільності та зростання, що визначає гранично допустимий рівень дефіциту держбюджету країн ЄС у 3 відсотки від ВВП, а межу держборгу — в 60 відсотків. За даними Єврокомісії, за підсумками 2009 року цей базовий документ порушили 20 із 27 держав співтовариства, що стало однією з головних передумов для кризи євро в першій половині цього року. Серед інших пропозицій — створення нових структур для нагляду за фінансовими ринками, підвищення контролю за роботою рейтингових агентств, можливість формування «економічного уряду» Євросоюзу, створення загальноєвропейського стабфонду, фінансованого за рахунок спеціальних зборів з фінансових структур, — насамперед банків і страхових компаній. Однією з найекстравагантніших пропозицій є ініціатива Єврокомісії зобов’язати національні уряди погоджувати з Брюсселем проекти нацбюджетів до їхнього затвердження парламентами. На саміті також обговорюватиметься розрахований на десять років план збільшення кількості робочих місць і стимуляції економічного зростання.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати