Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / Панорама дня

04 липня, 00:00

НАТО - за якісну дискусію в Україні

У НАТО, як і раніше, зацікавлені в наявності якісної публічної дискусії з питання можливого приєднання Києва до цієї організації і в політичній стабільності в самій Україні. Ці положення звучали в ході засідання Комісії Україна - НАТО на рівні послів за участю віце-прем'єра України Григорія Немирі. «Теми, що цікавили послів, це - наявність дієвової й ефективної системи координації, якісна публічна дискусія, політична стабільність як необхідна умова, позиція Росії та інші теми», - повідомив представник українського уряду. За словами українського віце-прем'єра, він звернув увагу послів на те, що громадська думка в Україні має не лише чинник спадковості, що дістався з часів Радянського Союзу. «Це - лише частина проблеми. Проблема формування громадської думки набагато складніша - у формуванні розуміння в різних регіонах України, що добре, а що погано для держави. Навіть в умовах суперефективної реалізації програми інформування вже цього року було б неправильно з нашого боку завищувати очікування швидкої зміни», - зазначив Немиря.

ПА ОБСЄ закликала Росію не порушувати суверенітет Грузії

Парламентська асамблея (ПА) ОБСЄ закликала Росію стриматися від дій, які б ставили під сумнів суверенітет Грузії. Відповідну резолюцію ПА ОБСЄ прийняла на своїй 17-й сесії, що завершилася учора в Астані. «ПА ОБСЄ настійно закликає уряд Російської Федерації у своїх контактах із де-факто владою сепаратистських регіонів Грузії стримуватися від підтримки зв'язків із цими регіонами жодним чином, які б ставили під сумнів суверенітет Грузії», - зазначається в резолюції. При цьому ПА ОБСЄ висловила стурбованість одностороннім рішенням уряду РФ про введення додаткового військового персоналу в абхазький регіон Грузії під егідою миротворчих сил Співдружності Незалежних Держав, війська до складу яких виділяє лише Росія. ПА ОБСЄ також вважає, що видача Росією паспортів жителям Абхазії і Південній Осетії та відстоювання Російською Федерацією права на захист таких осіб із застосуванням військової сили ставлять під сумнів суверенітет і територіальну цілісність Грузії. Ці обставини, вважає ПА ОБСЄ, можуть посилити й без того нестійке положення в цих регіонах і здатні, нехай навіть випадково, призвести до поновлення збройного конфлікту в Абхазії та Південній Осетії.

Литва просить США підтримати Україну та Грузію

На зустрічі з віце-президентом Діком Чейні у Вашингтоні прем'єр Литви Гедимінас Кіркілас просив збільшити фінансову допомогу в Афганістані й підтримати Україну та Грузію в інтеграції до НАТО. Зі свого боку Чейні прохав Кіркіласа не припиняти присутність в Іраку та Афганістані, де Литва курирує провінцію Гор у рамках акції з відновлення провінції, а прем'єр указав на необхідність додаткової фінансової та військової допомоги для забезпечення миру й розвитку в цьому центральному регіоні Афганістану. Що стосується Іраку, то сторони домовилися консультуватися про форми подальшої участі Литви в цій місії. Чейні й Кіркілас зазначили, що Росія не може диктувати свої умови в питанні розширення НАТО, і питання про участь у ньому України та Грузії має бути серйозно розглянуте на зустрічі міністрів закордонних справ НАТО, яка відбудеться в грудні. Кіркілас підкреслив важливість більш тісного діалогу США і ЄС у рамках євроатлантичної співпраці. Окрім того, литовський прем'єр провів зустріч із Держсекретарем США Кондоліззою Райс, з якою обговорив питання безпеки в Іраку й Афганістані, а також внесок Литви в цих місіях. На зустрічі також обговорювалися питання можливого розширення НАТО на Схід і політична ситуація в Росії та Білорусі.

США та Польща досягли домовленості щодо ПРО

Вашингтон і Варшава уклали попередню угоду про розміщення елементів американської системи ПРО на території Польщі, повідомив учора провідний польський інформаційний телеканал TVN24. За словами заступника глави МЗС Польщі Вітольда Ващиковського, результати переговорів передані польському прем'єр-міністру Дональду Туску та міністру закордонних справ країни Радеку Сікорському. За інформацією телеканалу, у Вашингтоні дуже задоволені результатами переговорів із Варшавою. Польський телеканал зазначає, що США ухвалили рішення зі свого боку. Що ж до Варшави, то остаточне рішення тепер у руках особисто Дональда Туска. Однією з умов розміщення на польській території елементів системи протиракетної оборони США Варшава називає модернізацію своєї армії і системи ППО за підтримки Вашингтона. США планують розмістити 10 ракет-перехоплювачів у Польщі й радар ПРО на території Чехії. Офіційна Варшава у свою чергу розраховує, що натомість на згоду розмістити на польській території елементи системи ПРО, США нададуть Польщі військово-технічну допомогу в модернізації армії.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати