Коротко / Панорама дня
Україна обітована. В Англії розпочався туристичний бум
Як повідомляє «Українська правда» з посиланням на англійські ЗМІ, за три години до, під час та після успішного для англійців завершення поєдинку з українською збірною кількість звернень по авіаквитки до України зросла на 800%. «Момент тріумфу земляків по телеканалу ITV1 побачило 18,5 мільйона англійців, що стало рекордом 2012 року», — інформує The Daily Mail. Слід зазначити, що спочатку англійські вболівальники, налякані публікаціями в ЗМІ, які подавали Україну виключно в негативному плані, не хотіли їхати до України, побоюючись «повернутися додому в трунах». Проте успіхи збірної і радісні відгуки сміливців, що відважилися все-таки поїхати в Україну, змусили змінити ставлення до країни.
На Волині затримали активістів, які закликали не голосувати за Мартинюка через мовний законопроект
В смт. Любешів Волинської області вчора міліцією було затримано активістів Громадянського руху «Відсіч», які в рамках кампанії «Помста за розкол країни» інформували місцеве населення, чому не можна голосувати за Адама Мартинюка, повідомляє сайт http://maidan.org.ua. Нагадаємо, що в одномандатному виборчому округу №23, до якого входить смт Любешів, має намір балотуватись перший заступник голови Верховної Ради Адам Мартинюк, який проголосував за скандальний законопроект Ківалова-Колесніченка «Про засади державної мовної політики». Активістів Ольгу Сало та Сергія Погорельчука було доставлено до Любешівського райвідділу міліції. Затримання проводив начальник Любешівського райвідділу міліції, полковник Хвесик Сергій Васильович. Пізніше активістів відпустили. На них було складено протокол про порушення ст. 152 КУпАП «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів».
За тиждень боїв у Лівії загинуло понад сто людей
Понад 100 людей загинули й 500 дістали поранення в зіткненнях, що тривали весь тиждень на заході Лівії. Конфлікт між бійцями колишнього загону лівійських повстанців і плем’ям машашія, що не підтримало торішнє повстання проти режиму Муаммара Каддафі, розгорівся 11 червня. Після повалення Каддафі в жовтні 2011 року в Лівії неодноразово відбувалися зіткнення між різними племенами. Нова влада Лівії намагається взяти під контроль розрізнені місцеві збройні групи та сподівається, що насильство, яке триває, не завадить провести вибори до національної асамблеї 7 липня.
Екс-прем’єр Румунії намагався накласти на себе руки
Колишній прем’єр-міністр Румунії Адріан Настасе намагався покінчити життя самогубством. Настасе вистрілив собі в шию, коли до його будинку приїхали поліцейські, щоб відвезти його до в’язниці, повідомляють місцеві ЗМІ. За кілька годин до цього Вищий суд Румунії відхилював його апеляцію на вирок за звинуваченням у корупції. Екс-прем’єр стане першим представником керівництва Румунії з 1989 року, який відбуватиме тюремний термін. Настасе очолював уряд Румунії між 2000 і 2004 роками. Його засудили до двох років позбавлення волі за незаконне збирання близько 1,5 млн євро для проведення виборчої кампанії 2004 року. Настасе програв президентські вибори 2004 року лідерові опозиції Траяну Басеску, якого називали «помаранчевим» лідером. Вибори були найнапруженішими з моменту повалення комуністичного уряду Чаушеску. Екс-прем’єр стверджує, що звинувачення, висунуті проти нього, політично мотивовані.
У Єгипті відклали оголошення підсумків президентських виборів
Результати другого туру президентських виборів у Єгипті стануть відомі пізніше, повідомило державне телебачення країни. Згідно із законом, результати мали бути оголошені 21 червня, проте Верховна виборча комісія заявила, що їй потрібен додатковий час для вивчення скарг, що надійшли від кандидатів. Обидва кандидати — Мохаммед Мурсі й Ахмед Шафік — заявляють, що здобули перемогу в другому турі президентських виборів, який відбувся 16 і 17 червня. Тим часом, стан колишнього президента Єгипту Хосні Мубарака залишається тяжким. Раніше джерела в органах безпеки країни повідомили, що він переніс кілька інсультів поспіль, його перевели з в’язниці до військового шпиталю й підключили до апарату штучного дихання. У червні 2012 року суд засудив Мубарака до довічного ув’язнення, визнавши екс-президента винним у загибелі демонстрантів під час масових виступів і протестів. Відтоді надходили часті повідомлення про погіршення його здоров’я, чимало яких виявилися неправдивими. За повідомленнями з Каїра, є побоювання, що стан здоров’я Мубарака може бути використано як відволікаючий чинник, тоді як єгиптяни чекають оголошення результатів виборів.
Генпрокурора США можуть звинуватити в неповазі до Конгресу
Американські законодавці-республіканці мають намір притягнути до суду міністра юстиції та генерального прокурора США Еріка Холдера за звинуваченням у неповазі до Конгресу. У середу це рішення схвалив один з ключових комітетів палати представників, що займається наглядом за діями федеральних відомств і реформою уряду. Після декількох годин запеклих дебатів голоси розділилися чітко відповідно до партійної приналежності: 23 республіканці — «за», 17 демократів — «проти». Республіканці вважають, що Холдер, будучи представником виконавчої гілки влади, образив іншу гілку — законодавчу, відмовившись надати Конгресу низку документів про секретну операцію у боротьбі з контрабандою зброї до сусідньої Мексики. У середу президент США Барак Обама вперше за час свого перебування в Білому домі скористався законним привілеєм і розпорядився залишити ці папери під замком у сейфах мін’юсту. Проте законодавці обернули свій гнів проти Холдера, від якого давно добивалися цих матеріалів для спеціального розслідування. Спікер палати представників Джон Бейнер заявив, що його колеги у повному складі проголосують щод цього питання наступного тижня, якщо інцидент не буде вичерпано. Неповага до Конгресу, так само, як і до американського суду, вважається в США тяжким злочином, і теоретично проти міністра може бути навіть порушена кримінальна справа, хоча до такого зазвичай не доходить. Востаннє щось подібне сталося в США 1998 року, коли міністр юстиції Джанет Ріно відмовилася передати до Конгресу документи у зв’язку з розслідуванням скандалу довкола 42-го американського президента Біла Клінтона та Моніки Лєвінськи. Документи законодавці зрештою отримали, і «справа» проти Ріно застопорилася на рівні комітету.
Випуск газети №:
№107, (2012)Рубрика
Панорама «Дня»