Коротко / Панорама дня
Президент пропонує виплачувати 15 тисяч гривень за народження другої дитини
Президент України Віктор Ющенко пропонує збільшити до 15 тис. грн. виплати за народження другої дитини. Як повідомляє агентство Інтерфакс-Україна, про це він сказав під час зустрічі з медичними працівниками у Кривому Розі. За його словами, ці виплати можуть бути впроваджені вже з 2008 року. Президент зазначив, що на це в держави є фінансові можливості. З 2005 року в Україні виплачують за народження дитини 8,5 тис. грн. (близько $1,7 тис.).Також у ході спілкування з медиками Віктор Ющенко особливу увагу приділив питанню реорганізації медичної галузі. Президент відзначив, що основним завданням на 2007 рік у цьому питанні є облаштування фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАП), які розташовані в основному в сільській місцевості. Він зауважив, що для комплектації одного ФАПу необхідно витратити близько 30 тис. грн. Також Президент повідомив, що з 2008 року планується, що всі бюджетники, включаючи медиків, повинні бути забезпечені єдиною тарифною сіткою. Він зазначив, що це буде третім етапом, що дозволить збільшити заробітну платню бюджетникам на 37%. В. Ющенко наголосив, що влада країни повинна більш активно працювати над програмами з охорони здоров’я. Зокрема Президент наголосив, що він узяв на себе курирування національної програми з раку, а також запропонував взяти одну з програм (із сердечно-судинних захворюваннях, туберкульозу, ВІЛ) прем’єрові-міністру й голові Верховної Ради. У ході поїздки до області, Президент подарував 13 машин «швидкої допомоги» медикам Кривого Рогу. Як сказав у своєму виступі міський голова Кривого Рогу Юрій Любоненко, ці машини придбано за кошти, які були виділені міській раді Кривого Рогу від продажу «Криворіжсталі». Загалом місту був виділений 1% від продажу цього підприємства — 139,6 млн. грн. Крім того Ю. Любоненко повідомив, що це лише перший етап використання цих грошей. Він зазначив, що головним чином ці кошти будуть направлені на поліпшення медичного забезпечення, а також на розв’язання екологічних проблем міста. Найближчим часом у Кривому Розі буде створено діагностичний центр із найсучаснішим обладнанням.
«Реконструкція» Полтавської битви
Сьогодні в м. Полтава у Полтавському художньому музеї відбудеться міжнародна наукова конференція «Україна і Полтава у Північній війні 1700—1721 рр. Усвідомлення історичного вибору». Організаторами наукового форуму виступили Міська рада м. Полтави, Інститут історії України Національної академії наук України, Національний універтситет «Києво-Могилянська академія», Державний історко-культурний заповідник «Поле Полтавської битви», видавництво «Темпора», Науково-дослідний інститут козацтва, Центр соціогуманітарних досліджень ім. В. Липинського. У роботі форуму братимуть участь відомі вчені нашої країни та зарубіжжя: Юрій Мицик, Володимир Панченко, Тарас Чухліб, Ольга Ковалевська, Кирило Галушко, Сергій Павленко, Галина Ярова (Київ), Бо Кнаррстрьом (Швеція), андріян Мандзій (США), Людмила Шендрик, Олександр Янович, Володимир Мокляк (Полтава) та інші історики, археологи, музейні працівники. На конференції будуть обговорюватися такі питання як: участь Української козацької держави у Північній війні 1700—1721 років, до виру якої, окрім українців, на той час були втягнуті народи Росії, Швеції, Данії, Норвегії, Фінляндії, Німеччини, Польщі, Туреччини, Литви, Латвії, Північної, Центральної та Східної Європи, а також Азії; охорона культурних пам’яток козацької доби та їхня музеєфікація; проблеми об’єктивного відтворення історичної пам’яті про події 300-річної давнини в сучасній історіографії та свідомості суспільства незалежної Української держави тощо. Під час форуму в Полтаві буде працювати виставка робіт «Мазепіана» відомого українського художника Сергія Якутовича. Учасники конференції подарують до експозиції музею «Поле Полтавської битви» копії карт Швеції та України XVII ст.
Санаторій у шахті
«Соляна симфонія» — так називається новий спелеосанаторій у місті Соледар. В соляній шахті на глибині 300 метрів розташований лікувальний комплекс із палатами, ліжками, кімнатами для ігор, їдальнею і спортивними майданчиками. Тут проходять курс лікування 110 пацієнтів на місяць. Для кожного з них фахівці спелеосанаторію розробляють індивідуальну програму. Ефективність такого лікування у дітей становить 85— 95%, серед дорослих — 70—85%. Крім бронхологічних захворювань, пацієнти «Соляної симфонії» підвищують імунітет, лікують синдром хронічної втоми, загоюють опіки і, як стверджують лікарі, навіть молодіють.
В Естонії вшанували пам’ять жертв депортації
В Естонії вчора відбулися траурні заходи, присвячені жертвам першої хвилі депортації населення 14 червня 1941 року. Рівно 66 років тому за розпорядженням ЦК ВКП (б) і Ради народних комісарів СРСР у Сибір були насильно вислані близько 10 тисяч осіб, серед яких близько п’яти тисяч жінок і 2,5 тисячі дітей. Чоловіки були потім відправлені у в’язниці. Крім того, ще близько тисячі осіб мали намір відправити в Сибір наприкінці червня — початку липня 1941 року, але більшість із них була звільнена німецькою армією, що наступала. Серед депортованих були державні діячі довоєнної Естонії, колишні керівники поліції, офіцери, великі капіталісти й поміщики з членами родини. Багато хто з них загинув у дорозі або в Сибірі і в’язницях.
ХАМАС узяв під контроль Сектор Газа
У Палестинській автономії поновилися бої між прихильниками двох угруповань, незважаючи на заяви ФАТХ і ХАМАС про досягнуте перемир’я. За повідомленнями очевидців, бойовики ХАМАС практично повністю контролюють територію Сектора Газа, зіткнення перекинулися й на Західний берег ріки Йордан у місто Наблус. Ізраїль закрив усі контрольно-перепускні пункти на кордоні Сектора Газа. ХАМАС відкидає ідею направлення іноземних сил у Сектор Газа. «Рух буде розглядати такі сили, так як і ізраїльські, як окупаційні, незалежно від їхньої національної належності», — заявив представник руху Самі Абу Зухрі у відповідь на пропозицію прем’єр-міністра Ізраїлю Ехуда Ольмерта розмістити на кордоні Сектора Газа та Єгипту іноземні миротворчі сили під егідою ООН.
Половина американців вважає, що США рухається в «неправильному напрямі»
Американці незадоволені роботою законодавчих органів влади — сенату й палати представників, і при цьому 48% опитаних вважають, що країна рухається в неправильному напрямі. Повністю роботою задоволені лише 23% респондентів — на 8% менше, ніж у квітні 2007 року. І лише 19% опитаних заявили, що задоволені зовнішньою і внутрішньою політикою США. А діяльність президента Джорджа Буша схвалює лише 29% респондентів. У порівнянні з даними аналогічного дослідження квітня 2007 року, рейтинг Буша знизився на 6%. Такі дані були оприлюднені за результатами соціологічного опитування, проведеного телеканалом NBC News і виданням The Wall Street Journal, респондентами якого стали 1008 повнолітніх американців.
Моралес зіграв у футбол протесту
Президент Болівії Ево Моралес на знак протесту проти рішення ФІФА зіграв у футбол у горах на висоті шести тисячі метрів. П’ятнадцятихвилинний бліц-матч відбувся на одній з найвищих вершин Андських гір. На такий крок президента Болівії, який є пристрасним уболівальником футболу, підштовхнуло рішення Міжнародної федерації футболу (ФІФА) заборонити проведення міжнародних футбольних матчів на висоті понад 2500 метрів над рівнем моря. Він також повідомив, що на засіданні Південноамериканської конфедерації футболу боротиметься проти дискримінаційного рішення. А у випадку, якщо його аргументи не будуть почуті, країни Андської групи продовжать акції протесту, і особисто Моралес шукатиме союзників в Європі. Раніше голови МЗС Колумбії, Болівії, Еквадору й Перу виступили проти рішення ФІФА.
Випуск газети №:
№96, (2007)Рубрика
Панорама «Дня»