Перейти до основного вмісту

Коротко / Панорама дня

03 червня, 00:00

2006-й — Рік дружби України й Індії

2006 рік стане Роком дружби України і Індії, — заявляє український Президент Віктор Ющенко. «Під час переговорів ми з президентом Індії домовилися провести наступний рік як рік дружби», — сказав В. Ющенко на спільній прес- конференції з індійським президентом Абдулом Каламом учора в Києві. В. Ющенко також зазначив, що Україна підтримує ініціативу надання Індії постійного членства в Раді безпеки ООН. «Ми вважаємо, що Індія гідна бути постійним членом Ради безпеки ООН. Ми виходимо з того, що також Індія підтримує ініціативу про перехідне членство в Раді безпеки країн Східноєвропейського регіону», — сказав Президент України.

Ордер — для зятя Акаєва

Генеральна прокуратура Киргизстану видала ордер на арешт зятя екс-президента республіки Аскара Акаєва Аділя Тойгонбаєва. Про це повідомив виконувач обов’язків генерального прокурора республіки Азімбек Бекназаров. Проте А. Бекназаров не вказав, у зв’язку з чим Генпрокуратура намагається арештувати А. Тойгонбаєва. Він повідомив, що «два вищих державних чиновники — голова Нацбанку Улан Сарбанов і посол Киргизстану в Ірані Медет Садиркулов зізналися генеральній прокуратурі, що передали Аскару Акаєву велику суму грошей, приблизно $ 500 тис». Крім того, в.о. генпрокурора сказав, що в ніч на 25 березня з кабінету А. Акаєва було викрадено сейф, де зберігалися документи екс-президента країни.

Військові НАТО — в гостях у ЧФ

1 червня до Севастополя на кораблі Чорноморського флоту прибула військова делегація НАТО. Як повідомили кореспондента агентства Інтерфакс-Україна в прес-службі Чорноморського флоту РФ, протягом десяти днів представники Альянсу і ЧФ РФ проведуть низку робочих зустрічей, на яких планують остаточно узгодити терміни, деталі і умови участі кораблів російського флоту в антитерористичній операції НАТО «Активні зусилля». У програмі візиту — розробка заходів у сфері організації зв’язку і взаємодії між штабами ЧФ і командувача військово-морським компонентом НАТО в Неаполі, узгодження порядку обміну інформацією між кораблями в морі, а також проведення брифінгів, підготовлених фахівцями альянсу. Нагадаємо, Росія виступає проти подальшого розширення НАТО.

У малому тілі — здоровий дух

Змалечку китайці привчають підростаюче покоління до спартанських умов. Цими днями власті міста Чженчжоу, що в центрально-китайській провінції Хенан, влаштували нетипові змагання — плавання для немовлят. У них взяли участь більше ста дітлахів, яким не виповнилося і року.

Фіни вимагають пояснень...

Уряд Фінляндії виступив з вимогою до Росії припинити порушувати повітряний кордон. Представники Фінляндії заявили, що за останні кілька місяців російські військові літаки неодноразово перетинали фінсько-російський повітряний кордон або по шляху до Калінінграда на Балтійському морі, або прямуючи в зворотному напрямку, і що фінський уряд хоче провести переговори з Москвою після того, як та проігнорувала прохання покласти цьому край. «Ми не вважаємо, що відповідь Росії могла б нас задовольнити. Ми продовжуємо стверджувати, що порушення мали місце. Головним пунктом нашої позиції є негайне припинення порушень», — сказав Маркус Ліра, представник міністерства закордонних справ Фінляндії. Уряд Фінляндії попереджає, що світову громадськість сповістять про всі випадки подальших порушень. У ВПС Росії обвинувачення в порушенні повітряного простору Фінляндії заперечують.

Протест Мінську від ОБСЄ

Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) висловила офіційний протест Білорусі з приводу вироків лідерів опозиції Миколи Статкевича і Павла Северінца до ув’язнення. «Трирічне ув’язнення, винесене державою, що входить до структури ОБСЄ, за висловлення особистих політичних думок неадекватне і не може бути виправдано», — заявив глава представництва ОБСЄ в Мінську Еберхард Хайкен. Статкевичу і Северінцу мали б пред’явити адміністративні, а не кримінальні звинувачення, додав дипломат, зазначивши, що не вважає організовані ними восени 2004 року демонстрації «ані насильницькими, ані загрозливими». Тоді на центральні вулиці Мінська вийшли незадоволені підсумками білоруського референдуму, що дозволив, за офіційними даними, президенту Олександру Лукашенку обиратися на пост глави держави бiльше двох визначених конституцією країни термінів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати