Коротко / Панорама дня
Оксана Пахльовська — про «Ave, Europa!» і не тільки
7 квітня о 18.00 у Міському будинку вчителя (Київ, вул. Володимирська, 57) відбудеться зустріч із цьогорічним лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка Оксаною Пахльовською — письменницею, культурологом, професором Римського університету «Ла Сап’єнца», науковим співробітником Інституту літератури НАН України, автором книжки «Ave, Europa!». Бажаючі зможуть придбати книжку лауреата.
Біатлоніст Андрій Дериземля здобув «бронзу»
Лідер збірної України з біатлону Андрій Дериземля виборов бронзову нагороду на дев’ятому — останньому в цьому сезоні — етапі Кубка світу, що нещодавно завершився в Росії, повідомляє прес-служба Національного олімпійського комітету. Припустившись однієї помилки на першому вогневому рубежі, український спортсмен показав третій результат у чоловічому спринті. Переможцю — росіянину Івану Черезову — він поступився 16,7 сек. Президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка привітав Андрія із здобуттям «бронзи» та побажав подальших успіхів і перемог на найпрестижніших біатлонних трасах світу.
Хто найграмотніший?
Наскільки грамотними є рівненські студенти, визначали активісти обласної громадсько-молодіжної організації «Фундація регіональних ініціатив». Вони провели моніторинг культури мовлення молодих людей, що навчаються у місцевих вищих навчальних закладах. В результаті виявили — більшість студентів знають українську мову на «трієчку» за п’ятибальною шкалою. «Під час акції ми охопили студентів шести ВНЗ. У кожному закладі розповсюджували по 200 анкет із завданнями із пунктуації, орфографії, фонетики. Їх потрібно було виконати за 15 хвилин, — коментує Леся Куруц, одна з координаторів акції. — Іноді анкети заповнювали й викладачі, однак, як виявилося, помилки допускали й вони. Загалом знання мови у молодих людей доволі посередні». За підсумками моніторингу культури мовлення виявилося, що найграмотніші студенти навчаються в Національному університеті «Острозька академія», на другому місці — Рівненський державний гуманітарний університет. Акції, спрямовані на популяризацію української мови, активісти «Фундації регіональних ініціатив» проводять вже не вперше. Так, торік моніторинг проводили серед чиновників. Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.
Британський прем’єр Гордон Браун: «Нелегалам не місце в нашій країні»
Прем’єр-міністр Великої Британії Гордон Браун вирішив висловити свою передвиборну позицію щодо питання імміграції, заявивши, що нелегалам «не місце в країні». «Ми не будемо терпіти тих іммігрантів, які вважають, що вони можуть не вносити свій вклад у суспільство, не поважати наші засади і не розділяти наші цінності», — заявив британський прем’єр-міністр. Браун наголосив, що завдяки зусиллям лейбористів кількість прохань про політичний притулок у Великій Британії і приплив іммігрантів у цілому скоротилися. При цьому він закликав провідні партії країни виступити єдиним фронтом проти ксенофобії. У свою чергу, консерватори стверджують, що імміграційна політика Брауна провалилася, а інші партії країни виступають за те, щоб імміграційне законодавство стало жорсткішим. Консерватори хотіли б повернутися до рівня середини 90-х за рахунок скорочення видачі дозволів на роботу і запровадження системи балів при прийомі іммігрантів. Вони також пропонують заборонити студентам після закінчення навчання автоматично отримувати право на роботу, зобов’язати прикордонників боротися з нелегальною імміграцією і запровадити іспит з англійської мови для подружжя законних іммігрантів. При цьому консерватори вітають «корисних» іммігрантів — підприємців, лікарів і вчених. Ліберальні демократи, у свою чергу, виступають за те, щоб нелегальні іммігранти могли заслужити законне громадянство.
У Бельгії паранджі скажуть «ні»?
Бельгійський парламентський комітет проголосував за заборону носити в громадських місцях вбрання, що приховує обличчя, якими за традицією користуються мусульманські жінки. Як ідеться в тексті законопроекту, паранджу буде заборонено носити у всіх громадських місцях — включно з тротуарами і міським транспортом. Покаранням за порушення заборони буде штраф чи навіть тюремний термін. Голосування в комітеті бельгійського парламенту з внутрішньої політики відбувалося анонімно. Для того, щоб законопроект отримав статус закону, його тепер має ухвалити парламент країни. Якщо це відбудеться, Бельгія стане першою європейською країною, яка запровадить заборону на носіння паранджі. Аналогічна ініціатива обговорюється і у Франції, де президент Ніколя Саркозі неодноразово виступав проти носіння паранджі. Держрада Франції, проте, висловила побоювання, що закон, який забороняє вдягати одяг будь-якого виду, стане причиною багатьох судових позовів. Деякі райони в Бельгії вже запровадили заборону на носіння паранджі в громадських місцях. Підставою для цього стали місцеві закони, що забороняють людям повністю приховувати обличчя під час карнавалу.
Випуск газети №:
№58, (2010)Рубрика
Панорама «Дня»