Перейти до основного вмісту

Коротко / Панорама дня

14 березня, 00:00

Зміст і характер діалогу з ЄС

Президент України Віктор Ющенко заявив вчора, що йому вдалося досягти порозуміння з верховним представником ЄС із питань спільної зовнішньої та безпекової політики Хав’єром Соланою щодо питання євроатлантичної інтеграції України. «Ми досягли великого порозуміння», — цитує слова Ющенка прес-служба Президента, додаючи, що мова йшла про ту частину роботи, яка стосується приєднання нашої держави до ПДЧ. Як повідомив журналістам глава Української держави, на зустрічі з Х. Соланою обговорювалося широке коло питань. насамперед йшлося про розвиток діалогу України з Євросоюзом. В. Ющенко наголосив: цей діалог сьогодні розвивається дуже динамічно. «Ми задоволені його характером і змістом», — сказав Президент України. За його словами, сторони також обговорили політичну та економічну складову нової посиленої угоди України з ЄС. Президент відзначив, що в цьому питанні обидві сторони задоволені динамікою переговорного процесу. У свою чергу Х. Солана відзначив, що Євросоюз приділяє велику увагу двосторонній співпраці України з ЄС. «Ми підкреслили, що хочемо будувати з Україною ґрунтовні відносини, й потенційно вони є дуже продуктивними», — сказав він.

Допомога мігрантам по-лівійськи

У лівійській столиці Тріполі відкриється центр допомоги мігрантам. Тут надаватиметься тимчасове помешкання, розраховане на 40 чоловік, матеріальна допомога для заснування емігрантами власного малого бізнесу. Лівія — ключовий пункт транзиту для африканських переселенців, які направляються до Європи на заробітки, але емігранти часто не можуть пристосуватися в чужих країнах. «Люди усвідомлюють, що їхні мрії щодо заробітків у Європі можуть не здійснитися», — каже один із засновників центру Лоуренс Харт. Центр, яким керує Міжнародна організація міграції та спонсорує Євросоюз, також навчає лівійських посадовців заохочувати добровільне повернення мігрантів. Харт каже, що деяким людям, які дістаються до Ліберії, зазвичай бувають вже надто знесилені та налякані й не хочуть продовжувати свою подорож до Європи. Для них також важко повертатися назад з порожніми руками, оскільки їхні друзі та рідні позичають емігрантам гроші на переселення.

Латвія визнала Голодомор в Україні геноцидом

Латвійський сейм учора відразу у двох читанні розглянув і схвалив декларацію «Про здійснені СРСР 1932—1933 років репресії щодо українського народу». Сейм підтримав також пропозицію визнати Голодомор «свідомим геноцидом щодо українського народу». Декларація підготовлена у відповідь на заклик України до міжнародного співтовариства визнати й засудити Голодомор-голод в Україні 1930-х років минулого століття. У дебатах перед голосуванням депутати як від опозиції, так і від правлячої коаліції неодноразово закликали «називати речі своїми іменами, не бути надто дипломатичними й називати голодомор не терором, а геноцидом». Як зазначається в прийнятій декларації, «Латвія визнає, що внаслідок спланованої і здійсненої сталінським режимом політики в Україні 1932 і 1933 років шляхом конфіскації у населення зерна був викликаний голод, через що загинула п’ята частина мешканців України». У декларації підкреслюється, що «для Латвії — як для члена ООН, ЄС і НАТО — неприйнятні дії, що спричинили масове знищення людей».

Передвиборний гімн Берлусконі

Колишній прем’єр Італії Сільвіо Берлусконі вирішив зробити присвячену йому пісню «Добре хоча б, що є Сільвіо» гімном своєї передвиборчої кампанії. Нагадаємо, що дострокові парламентські вибори відбудуться 13 і 14 квітня. Сам Берлусконі визнає, що ця пісня дуже нагадує культ особистості. «Цього не варто було б робити, але ця пісня була написана представниками молоді й, гадаю, може порадувати», — сказав він, виступаючи на площі Пополо в Римі. Пісню «Добре хоча б, що є Сільвіо» кілька років тому написав мешканець Верони Андреа Вантіні. За словами 38-річного поета, його надихнула на це телепередача, в якій Берлусконі було піддано різкій критиці. «Хай живе Італія! Італія вирішила повірити в цю мрію. Голово (Ради міністрів), це тобі. Добре хоча б, що є Сільвіо», — говориться в пісні. У свою чергу, основний суперник Берлусконі колишній мер Рима Вальтер Вельтроні оголосив, що всі виступи його Демократичної партії завершуватимуться мелодією національного гімну. Згідно з останніми дослідженнями громадської думки, блок Берлусконі «Народ свободи» продовжує займати лідируючі позиції. За нього готові віддати голоси 45% виборців, за Демократичну партію — 36%.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати