Коротко / Панорама дня
«Слов’яни та Європа: нові кордони ЄС»
Так називається лекція, яку прочитає 3 грудня в Києво Могилянській академії професор Оксана Пахльовська — відомий культуролог, літературознавець, перекладач, завідувачка кафедри україністики при Департаменті європейських, американських та інтеркультурних студій Римського університету «Ла Сап’єнца», лауреат Шевченківської премії. Нагадаємо, пані Пахльовська є також постійним автором «Дня», і кожна її публікація викликає великий резонанс у читачів. Вона — небайдужа людина і патріот України, а тому почути її думки з приводу нових кордонів ЄС буде цікаво всім, кого хвилює наше майбутнє! У заході візьмуть також участь: Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні Фабріціо Романо, президент НаУКМА Сергій Квіт та директор Італійського інституту культури Ніколо Франко Баллоні. Лекція читатиметься українською мовою в НаУКМА (вул. Г. Сковороди, 2), корпус № 1, актовий зал (ауд. 217) о 16.30 — вхід вільний, повідомляє Тетяна ПОЛІЩУК, «День».
В Аргентині розпочався найбільший суд щодо «брудної війни»
У Буенос-Айресі розпочався найбільший за кількістю підсудних процес у справах про викрадення, вбивства, тортури та інші злочини часів воєнної диктатури 1976—1983 років. Перед судом постало 68 обвинувачених, що мали причетність до таємної в’язниці, влаштованої хунтою на базі елітного військово-морського училища. Серед них — Альфредо Астіс, що дістав прізвисько Білявий ангел смерті, та восьмеро колишніх пілотів літаків, з яких в’язнів скидали в океан, часто-густо ще живими. У роки правління воєнної хунти в Аргентині велася так звана брудна війна: тисячі мешканців країни було схоплено і вбито без суду. Близько 5 тис. викрадених пройшли через таємну в’язницю, на яку було перетворено грандіозну триповерхову будівлю Військово-морської школи механіки в багатому північному передмісті Буенос-Айреса. Живими звідти вийшло дуже небагато. Про багатьох в’язнів камер, облаштованих у підвалі та на горищі училища, невідомо навіть, де вони поховані, — припускають, що трупи вбитих спалювали.
Генсек ООН виступив за військову операцію на півночі Малі
Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун рекомендував Раді Безпеки схвалити операцію з примусу до миру, яку Африканський союз має намір провести на півночі Малі проти ісламських екстремістів. Проте фінансову підтримку цієї місії очільник ООН надати відмовився. Він також попередив, що воєнне втручання несе ризики для мирного населення Малі і що необхідно ретельно розробити план операції. За словами дипломатів, операції з примусу до миру допускають застосування проти однієї зі сторін конфлікту летальної зброї, тоді як миротворчі операції покликані лише підтримувати перемир’я. Останнього разу операцію з примусу до миру під егідою ООН проводили в Сомалі на початку 1990-х років — тоді загинуло 18 американських військовиків.
По підтримку до Олланда у справі збереження тропічних лісів Амазонки
Вождь індійців Касік Раоні Метуктіре провів учора переговори у Єлисейському палаці з президентом Франції Франсуа Олландом, керівниками асоціації «Планета Амазонія» Гертом-Петером Брухом та Фонду захисту природи і людини Ніколя Юло. 82-річний вождь розпочав європейське турне в рамках інформаційної кампанії за збереження тропічних лісів Амазонки і поваги до людей, які там живуть. Як повідомляється на сайті глави французької держави, Олланд високо оцінив особисту і мужню відданість бразильського вождя справі збереження довкілля. Він нагадав про відданість Франції справі збереження великих первинних лісів і захисту прав корінних народів, які живуть в басейні Амазонки і у всьому світі. Він звернув увагу на зусилля Франції сприянню сталому розвитку басейну річки Амазонки в Гайані.
Олланд, який 20 червня від імені Франції виступав на конференції «Ріо+20», що була присвячена сталому розвитку, підтвердив важливість втілення висновків даної конференції. Він підкреслив важливість участі корінних народів у дискусіях і переговорах щодо їхнього майбутнього.
Випуск газети №:
№219, (2012)Рубрика
Панорама «Дня»