Перейти до основного вмісту

Коротко / Панорама дня

11 лютого, 00:00

Росія може реабілітувати польських офіцерів, загиблих у Катині

«Зараз триває пошук можливостей реабілітувати польських офіцерів, загиблих у Катині. Упевнений, що формула, яка влаштовує родичів і не суперечить російському законодавству, буде знайдена». Про це Інтерфаксу заявив посол Росії у Варшаві Олександр Алексєєв. Він упевнений, що катинська тема не повинна гальмувати розвиток російсько-польських відносин. Тим часом, адвокат, який представляє родини десяти розстріляних польських офіцерів, Анна Ставицька повідомила в ефірі радіостанції «Эхо Москвы», що формули для вирішення питання про реабілітацію загиблих польських офіцерів «уже існують і викладені в законі». Вона також зазначила, що «вітає слова посла, який хоче так само, як і дуже багато інших людей у Росії й Польщі, нарешті поставити крапку в катинському питанні». Нагадаємо, що «катинська справа» впродовж десятиліть є каменем спотикання у відносинах Москви й Варшави. Радянський Союз не визнавав того, що навесні сорокового майже 22 тис. польських громадян розстріляли працівники НКВС. У Росії «катинською справою» займалася Головна військова прокуратура, проте 2004-го відомство розслідування припинило, а постанову про це засекретило. І хоча російська влада визнала розстріл злочином, а вбитих — жертвами репресій, правозахисники (зокрема з центру «Меморіал») вважають, що крапку в «катинській справі» поставить юридична реабілітація розстріляних.

Екс-президент Мексики звинуватив Чавеса у сприянні наркокартелям

Екс-президент Мексики Вісенте Фокс звинуватив лідера Венесуели Уго Чавеса в сприянні мексиканським наркокартелям, що призвело до зростання злочинності в країні. «Мені здається, що бездіяльність венесуельського президента Чавеса в протидії незаконному трафіку наркотиків на північ континенту викликана деякими його домовленостями з лідерами наркокартелів, зокрема мексиканськими», — заявив Фокс, виступаючи в четвер у столичному університеті Домініканської республіки. На думку Фокса, бездіяльність Чавеса та його небажання протидіяти міжнародним наркокартелям опосередковано призвели до різкого зростання злочинності в Мексиці. За останні чотири роки від рук наркомафії в Мексиці загинуло понад 34 тис. людей. Минулий рік став найкривавішим в історії країни. 2010 року від рук бандитів загинули 15,273 тис. людей. За даними мексиканських спецслужб, більша частина легкомоторних літаків із вантажами кокаїну, призначеного мексиканським наркокартелям, вилітає з Венесуели. Існує майже 300 маршрутів доправлення наркотиків повітрям, що пролягають над територіями країн Центральної Америки. Далі мексиканські наркокартелі здійснюють незаконне переправлення наркотиків через сухопутний кордон до США. За оцінками експертів, щороку через територію цієї країни до Сполучених Штатів переправляється наркотиків на суму до 40 млрд. доларів.

Токіо непохитний: Південні Курили належать Японії

Південні Курильські острови з погляду міжнародного права належать Японії й ні поїздки російських чиновників, ні нарощування Росією військової присутності на островах не змінять позиції Токіо, заявив голова японського МЗС Сейдзі Маехара. «Наше рішення непохитне», — сказав Маехара на прес-конференції напередодні візиту до Москви. Напередодні президент Росії Дмитро Медведєв наказав додатково розмістити на Курильських островах озброєння, які були б, на його думку, «достатніми» для їхнього захисту. Генеральний секретар японського кабінету міністрів Юкіо Едано у відповідь заявив, що Японія «уважно відстежує» нарощування російських озброєнь у регіоні. Японія вимагає від Росії повернути Ітуруп, Кунашир, Шикотан і острови Малої Курильської гряди. Москва, у свою чергу, заявляє, що суверенітет Росії щодо Курил не підлягає перегляду. Москва наполягає на приналежності островів Росії на підставі того, що за підсумками Другої світової війни вони увійшли до складу СРСР, правонаступницею якого стала Російська Федерація. Відносини між Москвою та Токіо загострилися після поїздки російського президента Дмитра Медведєва на острів Кунашир у листопаді минулого року. Днями прем’єр-міністр Японії Наото Кан назвав цю поїздку «недозволеною грубістю», а в понеділок під час «Дня Північних територій» (так японці називають спірні території) в Японії члени однієї з японських ультраправих організацій сплюндрували російський прапор.

Мішель Обама просить батьків не дозволяти дітям їсти фаст-фуд

Мішель Обама закликала суспільство допомогти їй у реалізації програми боротьби з дитячим ожирінням Let’s Move! Виступаючи в середу в одній із церков в Атланті, перша леді звітувала за рік, що минув із дня початку реалізації програми, й заявила, що держава зробила перший крок, тепер до Let’s Move! мусять якнайактивніше долучитися батьки: не дозволяти дітям харчуватися висококалорійними продуктами, не дозволяти проводити всі вихідні біля телевізора або за відеоіграми. Про початок Let’s Move! Мішель і Барак Обама оголосили рік тому. Метою програми стала боротьба з дитячим ожирінням — хворобою, поширеною в США через любов громадян цієї країни до фаст-фуду. За даними американської адміністрації, сьогодні близько 30% дітей у США страждають на ожиріння, більш як половина мають зайву вагу. Сучасні діти, за словами першої леді, вважають фаст-фуд звичайною їжею, проводять вихідні біля телевізора або годинами «клацають мишкою комп’ютера». Дорослі, прийшовши з роботи, дедалі рідше знаходять час погратися з дітьми на свіжому повітрі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати