Перейти до основного вмісту

Коротко / Панорама дня

03 грудня, 00:00

Екс-держсекретарі США закликають підтримати договір про СНО

П’ять колишніх держсекретарів США, котрі працювали за президентів-республіканців, Генрі Кіссінджер, Колін Пауелл, Джордж Шульц, Джеймс Бейкер, Лоуренс Іглбергер звернулися до республіканців в Сенаті із закликом підтримати новий російсько-американський договір про скорочення наступальних озброєнь (СНО). «Республіканські президенти тривалий час вели боротьбу, щоб захистити Сполучені Штати від ядерної загрози, світ став безпечнішим саме тому, що були підписані договори про обмеження й скорочення стратегічних озброєнь, ратифікація нового договору зробить світ ще безпечнішим, — наголошується в статті, опублікованій в газеті Washington Post. Барак Обама та російський президент Дмитро Медведєв підписали договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь на квітневому саміті в Празі. Колишні потенційні противники погодилися скоротити кількість розгорнутих стратегічних боєголовок до 1550, на 30% зменшивши їхню попередню максимальну кількість. Кількість стратегічних носіїв не має перевищувати 800. Кількість розгорнутих міжконтинентальних балістичних ракет (МБР), розгорнутих балістичних ракет підводних човнів (БРПЧ) і розгорнутих важких бомбардувальників не має перевищувати 700. Для набуття чинності договір мають ратифікувати парламенти Росії й США.

Венедиктов вражений адекватністю розуміння американським посольством ситуації в РФ

Головний редактор «Эхо Москвы» Олексій Венедиктов вражений тим, наскільки адекватно американське посольство розуміє ситуацію в Росії. «Причому дуже складно розуміє, не чорно-біло. Якщо зібрати все, що там ми принаймні вже на сайті за допомогою журналу «Русский репортер» передрукували, окремо про Суркова, окремо про Сечина, наприклад, окремо про Путіна, окремо про Медведєва, там іще буде дехто, то мені здається, що це високий рівень адекватності. Високий рівень розуміння складності, неодновимірності, не в системі добре-погано, проамериканський-антиамериканський — такого немає. І це теж дуже важливо, це з великою ніби довірою ставишся до людей. Я думаю, що наша влада з великою довірою тепер ставитиметься до американських партнерів, тому що бачить рівень адекватності. Звісно, з чимось не погоджуються. А що, з усім погоджуватися, чи що? Абсолютно не обов’язково», — зазначив він в ефірі радіостанції. Венедиктов переконаний, що подібні телеграми з донесеннями до Москви пишуть російські посольства. Торкаючись безпеки, він зазначив: «Питання безпеки — це питання тих людей, які цю безпеку охороняють. І, відповідно, це завдання наших органів, органів спецслужб США, щоб хакери не могли туди проникнути. Якщо хакери проникли, то, вибачите, це ви погано охороняли».

Росія забороняє гастарбайтерам працювати в роздрібній торгівлі

Уряд РФ заборонив 2011 року використовувати іноземних працівників у роздрібній торгівлі алкоголем, ліками, торгівлі на ринках і в ятках, а також у роздрібній торгівлі поза магазинами, говориться в постанові уряду «Про запровадження на 2011 рік допустимої частки іноземних працівників, яких використовують господарюючі суб’єкти, що здійснюють діяльність у сфері роздрібної торгівлі та у сфері спорту». «Уряд Російської Федерації постановляє встановити на 2011 рік допустиму частку іноземних працівників у сфері роздрібної торгівлі в розмірі 0% загальної чисельності працівників, яких використовують зазначені господарюючі суб’єкти», — повідомляється на сайті уряду. Усім господарюючим суб’єктам, які працюють у перерахованих сферах, наказано привести чисельність працівників-іноземців у відповідність до цієї постанови до 1 січня 2011 року.

Прем’єр Молдови відкинув можливість об’єднання з Румунією

Прем’єр-міністр Молдови Володимир Філат розкритикував заяву президента Румунії Траяна Бесеску про можливе об’єднання двох країн в найближчі 25 років. Як повідомляє Росбізнесконсалтинг, Філат заявив журналістам у Кишиневі, що Молдова — незалежна й суверенна держава, й надалі буде «абсолютно незалежною». За словами молдовського прем’єра, це означає, що Молдова стане сильною країною з розвиненою економікою та соціальною сферою, державою — частиною європейської сім’ї, й набагато раніше ніж через 25 років. Молдовський прем’єр, виступаючи 1 грудня на прийомі в посольстві Румунії в Кишиневі з нагоди Національного дня Румунії, зазначив, що вона підтримувала Молдову в найважчі моменти консолідації її незалежності та суверенітету, й вона ж надає важливу політичну підтримку в розвитку діалогу з Європейським союзом і країнами — членами ЄС. Філат додав, що дві країни мають багато спільного, й це допомагає в реалізації мети повної інтеграції в простір цінностей Європейського союзу та полегшує двосторонню співпрацю в ім’я громадян. Напередодні Т. Бесеску в інтерв’ю місцевим ЗМІ заявив, що Молдова може увійти до складу Румунії в найближчі 25 років, причому зауважив, що кордони Європейського союзу проходитимуть по Дністру (тобто без Придністров’я). За словами Т. Бесеску, такі зміни в регіоні стимулюватимуть й інші країни, зокрема Україну, до вступу в Євросоюз.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати