Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Кредиторам доведеться погодитися

У випадку дефолту «душити» Україну буде складно
15 березня, 00:00

Прес-секретар Мінфіну Ірина Безверха вчора настійно радила іноземним інвесторам поспішити зі згодою на обмін наявних у них українських облігацій. З її слів, у Мінфіні «задоволені заявками від інституціональних інвесторів, які особливо активізувалися у п’ятницю ввечері», повідомляє Інтерфакс-Україна.

Навіть більше, в останні дні оголошеного терміну обміну (15 березня) Мінфін, за даними I.Безверхої, очікує «різкого збільшення заявок». Проте вона відмовилася повідомити відсоток приватних кредиторів, що вже погодилися на обмін.

Співголова правління Міжнародного комерційного банка Олександр Савченко сказав «Дню», що зобов’язання України зрештою реструктуризують «якщо не до 15 березня, то до 1 квітня». На його думку, термін обміну може бути продовжений, оскільки нелегко зібрати 85% згодних — потрібен час. О.Савченко вважає, що умови обміну дуже вигідні. І якщо інформація про нього дійде до інвесторів, то у них не буде іншого виходу: «Зараз наш Мінфін веде боротьбу лише з часом, — говорить О.Савченко, — на місці інвестора я б погоджувався, тому що дефолт не призведе до катастрофічних наслідків для української економіки, оскільки зв’язки України із зовнішнім світом дуже незначні і її дуже важко буде душити».

Директор Інституту міжнародного ділового співробітництва, професор Леонід Кистерський вважає, що для кредитора найважливіше, щоб капітал працював, щоб з нього хоч би платили відсотки, нехай і з відстрочкою. Однак якщо економіка не працюватиме продуктивно, кредити проїдатимуться, то реструктуризація дасть нам лише невелику відстрочку: ситуація може повторитися, і це — найжахливіше, вважає Л.Кистерський.

Заступник голови правління Національного резервного банку (Москва) В’ячеслав Юткін вiдзначив «Дню», що саме сьогодні підбивають баланс власників українських облігацій випуску 1995 року, які погодилися на реструктуризацію. За даними на 14.00 14 березня, їх було 79,66%, і до кінця дня цей відсоток міг вирости до 80%. Тобто 20% вирішили залишатися зі старими цінними паперами. На думку В.Юткіна, критична маса інвесторів за іншими цінними паперами також набирається. Власники облігацій, на його погляд, є одностайними у позитивній оцінці запропонованих їм умов обміну. Відмовники серед власників газпромівок, в основному, ті, хто володіє так званими далекими серіями облігацій — з 2005 до 2007 років. Вони приймають таке рішення з чисто економічних міркувань, сподіваючись уникнути втрат. Проте їхні шанси, за оцінкою В.Юткіна, 50:50.

Президент концерну «Пульсар» Олександр Нарбут у розмові з «Днем» висловив думку, що запропоновані умови обміну все- таки не зберуть 85% інвесторів, які погодяться на реструктуризацію. З його слів, з непоступливими Україна продовжить переговори в напрямку корекції умов обміну, але результати цих переговорів залежатимуть ще від двох дуже важливих чинників: рішення МВФ про продовження співпраці з Україною (а воно залежить від підсумків аудиту Нацбанку і виборів директора- розпорядника МВФ, якому й належатиме ухвалити політичне рішення), а також від проходження у парламенті України програми уряду Віктора Ющенка. Представивши її насамперед послам зарубіжних країн, Ющенко ще додав собі труднощів... Тепер прийняття чи відхилення цієї програми для інвесторів стає рівнозначним наданню кредиту МВФ. І обидві умови є проблематичними. Зокрема, вважає О.Нарбут, ще невідомо, чи погодиться і сама Україна на кредит МВФ, умови якого сьогодні багато в чому переходять межі її національних інтересів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати