КРИМIНАЛ
300 гривень. За банку фарби
Двох слідчих і оперуповноваженого відділу боротьби з економічною злочинністю Хмельницького міськвідділу внутрішніх справ «узяли» за хабар. «Щодо одного з громадян обласного центру було порушено кримінальні справи. Й ці молоді люди в міліцейських кашкетах зажадали від нього тисячу американських доларів. Мовляв, «якщо заплатить, то ці справи закриють», — повідомив учора «День» начальник центру зв’язків із громадськістю управління МВС у Хмельницькій області Віктор Коверзюк. «Хабародавець» під’їхав власним авто до будівлі відділу міліції, де на нього вже нетерпляче чекав оперуповноважений. Одержавши валюту, пішов до кабінету слідчого. Коли ці троє саме ділили поміж собою хабар відповідно до «нетрудового вкладу» кожного, вельми несподівано для них з’явилися оперуповноважені відділу внутрішньої безпеки ГУБОЗу МВС і облуправління СБУ... А коли споночіло, у Хмельницькому «взяли» за хабар 25-річного опера відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків управління МВС у Хмельницькій області. Той під’їхав на таксі до одного з будинків, зайшов до квартири, в якій збувалися наркотики, одержав 400 гривень, не підозрюючи, що кожен його крок контролюється. Хабарник навіть не стямився, що вже спинився в наручниках. Наступного ж дня на 300 гривнях «згорів» оперуповноважений кримінальної міліції у справах неповнолітніх Лейпетівського міськрайвідділу внутрішніх справ. Гроші одержав від нещасної жінки, син якої напередодні вкрав у парку культури і... трудящих банку фарби для малярських робіт. «Від початку 2000 року дев’ять співробітників звільнено з органів внутрішніх справ за вчинки, недопустимі для людей у погонах», — узагальнив Віктор Коверзюк.
«Тиждень антикорупції»
Чи є ліки від корупції? Відповідь на це запитання намагалися знайти організатори «Тижня антикорупції», перша акція якого відбулася в Херсонському державному університеті. Будь-який студент чи перехожий міг запросто «купити» диплом: за будь-які гроші або дрібничку, що знаходиться в кишені. Паралельно з активним продажем дипломів студенти й викладачі могли подивитися виставку плакатів «Мистецтво проти корупції». Подібні акції пройшли в Херсонському державному аграрному університеті та Херсонському національному технічному університеті. Крім того, в цих вищих навчальних закладах було проведено «круглі столи», на яких студактиви, адміністрації університетів, представники громадських організацій шукали шляхи вирішення цієї наболілої проблеми. Олександр Подолян, один із кураторів цього проекту, сказав, що «Тиждень антикорупції» — це лише перший етап проекту, за допомогою якого вони намагаються привернути увагу до цієї проблеми. Згодом буде зроблено більш серйозні кроки: соцопитування студентів і в результаті створення чорного списку викладачів-хабарників усіх ВНЗ міста.
Під час проведення акції «Купи диплом» у ХДУ один студент віддав за диплом тест на вагітність. Суспільство вагітне корупцією — факт і, на жаль, поки що незаперечний.
Випуск газети №:
№56, (2005)Рубрика
Панорама «Дня»