Квінтесенція української думки
Учора на Львівському форумі видавців було представлено двотомник «Екстракт+200»«І все-таки ми продовжуємо!» З цих слів розпочинається слово до читача головного редактора «Дня» Лариси Івшиної — своєрідний пролог до нового видання «Екстракт+200». Певною мірою, саме ці слова є ключем до розуміння своєчасності книжкових ініціатив «Дня». Адже саме непрості часи найперше вимагають виважених та послідовних рішень, мудрих думок та конструктивних ідей.
Отже, все-таки ми продовжуємо видавати книги, згуртовувати навколо себе своїх однодумців, інтелектуалів, передусім — українських, але не лише загальновизнаних громадських авторитетів — істориків, культурологів, освітян, а й читачів, думки яких ми транслюємо на всю країну тому, що вважаємо їх справді цінними. А ще ми продовжуємо поєднувати ці інтелектуальні острівці, що розкидані по всій країні, в єдиний український материк. Спроба цього великого «українського тектонічного зсуву» — перманентна, це і наші зустрічі зі студентством, і заснування Острозького клубу вільного інтелектуального спілкування молоді, і подорожі з Міжнародною фотовиставкою «День», і, звісно, Бібліотека газети.
Учора в самому серці Львова та ХVI Форуму видавців — у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких — «День» представив одинадцяте видання зі своєї бібліотечної серії — двотомник «Екстракт+200». До презентації приєдналися автори та друзі «Дня», зокрема, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Ірина Ключковська, проректор з навчально-виховної роботи Волинського національного університету ім. Лесі Українки Ірина Констанкевич, представники Благодійного Фонду Богдана Гаврилишина, проректор з навчально-виховної роботи Національного університету «Острозька академія» Петро Кралюк, один із засновників Острозького клубу вільного інтелектуального спілкування молоді, аспірант Донецького національного університету Сергій Стуканов, а також львівське «крило» учасників Літньої школи журналістики «Дня».
Вони стали учасниками відкритої дискусії навколо теми «Побудова нової гуманітарної парадигми. Якої журналістики потребує сьогодні українське суспільство?» в рамках представлення «Екстракту+200». Про подробиці дискусії, що розгорнулася, «День» повідомлятиме в наступних номерах, а наразі своїми першими враженнями про видавничу новинку «Дня» з читачами газети поділяться:
Ірина КОНСТАНКЕВИЧ, проректор з навчально-виховної роботи Волинського національного університету ім. Лесі Українки:
— Дуже важливо, що витриманий формат, який став основою попереднього видання «Екстракт-150». Це формат високого рівня інтелектуальної напруги, елітарності, це формат солідної автури. Зрештою, це висока планка, що була задана в попередньому виданні, і була дотримана в «Екстракті+200». Це дуже цінно. По-друге, ця книга цікава тим, що з’явилися нові рубрики і, як висловилися наші студенти, це видання вже могло б претендувати на своєрідний універсальний підручник для студентів — не лише для журналістів, а й для культурологів, істориків, соціологів, філологів. У книзі є відповіді на багато актуальних питань сучасності.
Сергій СТУКАНОВ, аспірант Донецького національного університету:
— Звісно, газета «День» уже привчила своїх читачів до якісних видань, та особисто мої очікування ця книга перевершила. Широкий спектр публікацій актуалізує різні аспекти громадсько-політичної проблематики, аналізує світоглядні та практичні проблеми сучасного світу та України у нім. Це й історичні, і філософські, і культурологічні нариси, і цікаві репортажі, що занурюють читача в українське сьогодення. Наукової вагомості виданню додають фахові нариси Оксани Пахльовської, Сергія Кримського, Станіслава Кульчицького та інших знаних науковців — авторів «Дня». На моє переконання, двотомник має всі підстави претендувати на настільну книгу кожної людини, яка прагне бути в контексті сучасного життя, орієнтуватися в тенденціях та напрямках розвитку України.
Ірина КЛЮЧКОВСЬКА, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»:
— Я вважаю, що двотомник «Екстракт +200» — унікальне видання. Тому що це — квінтесенція українського інтелекту, квінтесенція української думки, яка має три проекції: минуле, сьогодення зі своїм широким спектром ідей, проблем, майбутнього. Письменниця і культуролог Оксана Пахльовська назвала «День» і Бібліотеку газети лабораторією, де продукуються цінні ідеї. Вірно. Але для мене «День» з його проектами також й аудиторія, коло мого спілкування, адже на сторінках газети збираються близькі за поглядами і духом автори та читачі. А це вже, що називається, внутрішньоукраїнська інтеграція».