Київ знає, як зробити «варшавське» озброєння «натовським»
Справа за малим — щоб погодилася Варшава
Після вступу до НАТО Польща не збирається згортати військову співпрацю з Україною. Україна є для нас стратегічним партнером не на рік, не на два, а надовго, — заявив міністр національної оборони Польщі Януш Онишкевич після завершення офіційного візиту до України.
Він досить оптимістично вималював перспективи НАТО, зазначивши, що входженням до Альянсу Польщі, Чехії та Угорщини справа не обмежиться. «Так це хоче трактувати лише Росія, яку підтримує хіба що Білорусь. Проте є країни Балтії, які вже заявили про своє бажання приєднатись до Альянсу, та Україна, яка досить активно контактує з НАТО». Ці слова Онишкевича можна трактувати як обіцянку лобіювати інтереси України в Альянсі. Тим більше, що це насамперед в інтересах самої Польщі.
Поки що ж міністри оборони двох країн домовилися зорганізувати цього року спільні маневри «Козацький степ» у Польщі й активізувати діяльність спільного українсько-польського батальйону, заради чого весною в Закарпатті провести навчання цього підрозділу. Проте цій «активізації» заважає те, що український парламент і досі не ратифікував документ, що визначає юридичне підгрунтя для існування спільної військової одиниці з країною НАТО. З огляду на позиції «лівих» у нашій ВР щодо НАТО домогтися цього буде непросто. Якщо взагалі можливо.
Також було оголошено, що Польща та Україна спробують поєднати свої наукові та виробничі потенціали для модернізації озброєння, яким оснащені армії двох країн. Українці обіцяють полякам адаптувати озброєння Варшавського пакту до стандартів НАТО. Хоча де-факто Варшава нині досить справно контактує у цій сфері і з західними оборонними компаніями. Поки що ж на авіапідприємствах України, зокрема, ремонтуються літаки ВПС Польщі.