Леонід Кравчук: "Потрібно повернути довіру до влади"
В усіх цивілізованих державах президент не буває "екс". До кінця життя він залишається авторитетним та впливовим...
- Леоніде Макаровичу, чи є у вас певність, що виборам вже нічого не загрожує?
- Я переконаний, що тепер вибори відбудуться. Нічого вже не може стати на заваді.
- Не зникають побоювання, що президентська адміністрація, як і досі, вигадуватиме якісь варіанти, аби "влізти" в процес, знаючи що Президент боїться цих виборів.
- Ну, "влізти" в процес - на мою думку таке завдання не ставиться. Можливо інше - пошук "нелегітимності" або чогось іще в Законах про вибори, в самих виборах. Але та ідея, про яку дуже багато сьогодні пишуть - про міри після обрання парламенту - вона перспективна. Я хочу сказати, що не потрібно Президентові приписувати зараз наші думки. Президент же думає...
Ну ось, припустімо, така ситуація. Уявімо. Парламент не подобається Президентові. Він знаходить недоліки в законі, говорить, що він нелегітимний, Конституційний суд підтримує, Верховна Рада не діє. Й узагалі, вона більше не потрібна. Чи це можливо?
Я вам наведу один приклад. Я цього ще ніде не казав, у такому розумінні, але вам скажу. Коли 1993 року Єльцин прийняв ухвалу розпустити Верховну Раду - в нього були підстави, тому що ту ВР було обрано за радянських часів, а незалежна Росія мала право на свій парламент. До речі, й мені рекомендували розпустити Верховну Раду, яку було обрано за часів Радянського Союзу тому, що Україна - вже незалежна. Я не пішов на це. Борис Єльцин - пішов.