Ліві продовжують «земельну війну» за електорат
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/19991218/4235-1-2.jpg)
На запитання кореспондента «Дня»: «У чому реальне підгрунтя цієї битви за включення розгляду указу до порядку денного?», депутат Олександр Лавринович (Рух(К)) відповів: «Реально це питання власності на землю й проведення реформ в аграрному секторі. Без зміни відносин власності не можна говорити про здійснення нових менеджерських підходів для досягнення ефективності роботи в сільському господарстві. Це глибинна причина. А за формою — це спроба ВР перебрати на себе функції Конституційного суду, оскільки тільки КС має право ухвалювати рішення щодо конституційності або законності указів Президента. У ВР таких прав немає. Тому спроби включити до порядку денного питання про розгляд указу Президента робляться всупереч Конституції. Депутати можуть лише ініціювати процес розгляду указу в Конституційному суді, зібравши 45 підписів. А спроби узурпувати права іншої гілки влади є неконституційними, неконструктивними і призводять лише до зриву роботи парламенту й дискредитації парламенту».
— Які подальші перспективи розгляду цього питання у ВР?
— Жодних перспектив!
Екс-президент Леонід Кравчук (СДПУ(о)) зазначив, що «ставиться питання про конституційність або неконституційність указу Президента, і обговорювати його хочуть у Верховній Раді. Це безграмотно з усіх поглядів. Це питання вирішується виключно Конституційним судом. Я розумію, що багато яким силам у парламенті вигідно порушувати це питання, щоб, використовуючи парламентську трибуну, вести політичну битву в стінах парламенту. Питання реформування сільського господарства — це дійсно дуже серйозне питання. Але чому й досі парламентський Комітет з питань аграрної політики не вніс законопроект, який мав би регулювати земельні відносини? Адже цілком зрозуміло, що багато які пропозиції з цього законопроекту вже давно лежать у парламенті. А Верховна Рада за них не береться. Ніяку земельну реформу ліва частина парламенту проводити не збирається. Указ Президента є поганим? Зробіть закон, який буде кращим, і виносьте на обговорення в ВР!
У мене склалося таке враження, що багато які депутати після завершення президентських виборів відразу ж стали битися за голоси виборців на майбутніх парламентських виборах. Ну, колись же це має закінчитися? Адже заручником такого політиканства є вся Україна».