Лорди хуліганитимуть, відстоюючи честь предків

У британській Палаті лордів окрім перів, що успадковують титули, є ще понад п’ятсот пожиттєвих перів, котрі призначаються королевою або прем’єр-міністром за особливі заслуги перед країною. Парламентська реформа, запропонована лейбористами, передбачає передачу всіх повноважень Палати лордів саме цим — пожиттєвим — перам.
Один із лідерів аристократів, 60-річний пер Онслоу заявив, що у разi позбавлення його права голосу вважатиме за свій обов’язок бути вигнаним із будинку парламенту «як футбольний хуліган». 78-річний лорд Моттістоун заявив, що спадкові пери «битимуться дуже затято». Одна газета охарактеризувала перів як «похилого віку, але високодосвідчену партизанську силу».
Посягання на свої права вони вважають інтригою лейбористів, оскільки пери, за винятком 16 осіб, усі поголовно старі консерватори, і до того ж чоловіки, у той час коли серед лейбористів багато жінок. Палата лордів виступає проти непопулярних заходів уряду Блера, таким чином підвищуючи рейтинг консерваторів. Пери вважають, що тисячолітню традицію поставлено під загрозу для досягнення нагальних цілей лейбористів. Багато спадкових перів за своїм родоводом походять від короля Англії Вільгельма Завойовника, що правив у XI столітті. Бажання не зганьбити честi предків змушувало перів, як вважають їхні нащадки, утримуватися від корупції протягом сторіч. Чому сприяли і їхні велетенські капітали — додають від себе лейбористи.
№223 20.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»