Перейти до основного вмісту

Лукашенка поставили на місце

19 червня, 00:00

Двомісячний конфлікт у Білорусі навколо виселення іноземних дипломатів із заміської резиденції Дрозди вирішився компромісом.

В останній день ультиматуму, котрий вимагає звільнити дипломатичний комплекс у зв’язку з необхідністю капітального ремонту, міністр закордонних справ Білорусі Іван Антонович передав дипломатам, що Олександр Лукашенко дозволив їм не залишати резиденцій. При цьому в дипломатичному селі з’явилася табличка, яка засвідчує, що тут міститься резиденція глави держави. «Нехай вважають, що вони тепер у гостях», — пояснив заступник керівника МЗС Микола Бузо.

Сам білоруський президент стверджував, що плановане виселення «сусідів», необхідне не тільки через технічні причини, а й через те, що сусідство із західними дипломатами неможливе для глави Білорусі.

Компроміс став результатом натиску майже 20 держав, чиї резиденції розташовані по сусідству з президентською.

«Усі дипломати стояли на одній позиції — виселення з Дроздів абсолютно неприйнятне. Поки ми перебуваємо під тиском, під ультиматумом, неможливо розглядати інші варіанти», — сказав в інтерв’ю «Дню» посол Італії Джованні Черуті.

Як і багато інших дипломатів, Черуті поки що не розглядав інших варіантів розміщення резиденції і не бував у будинку по вулиці Лодочній у центрі столиці, де уряд Білорусі запропонував «відселенцям» нові квартири замість заміських резиденцій, потопаючих у зелені старих сосен і галявинок.

Робітники біля нового білого 12-поверхового дипломатичного будинку на вулиці Лодочній сквапно закінчують газон, розрівнюючи чорнозем, в’їзд контролює міліція. Першим тут оселився посол Болгарії Марко Ганчев із дружиною Ані й сином-студентом Марко.

«Так, я переселився в цю квартиру середнього європейського рівня, вона досить зручна для нас і вдвічі дешевша. При цьому я солідарний з іншими дипломатами — рішення білоруської влади порушує Віденську конвенцію», — сказав «Дню» Ганчев у своїй затишній, свіжій, але досить скромній чотирикімнатній квартирі на 11-му поверсі.

Після того, як він висловив своє негативне ставлення до планів Білорусі виселити дипломатів, політична програма «Резонанс» державного телебачення обрушилася на Ганчева з далеко не дипломатичною атакою, докоряючи тим, що надана йому квартира занадто добра для того, щоб критикувати дії Білорусі.

«Це дешева інсинуація за те, що я висловив свою думку. А стосовно розкішності нової резиденції, то моя особиста квартира в Болгарії значно просторіша», — додає Ганчев, письменник, котрий став, за його словами, дипломатом уперше й востаннє в життi.

Представники іноземних держав не знайшли на Лодочній квартир по 300 — 400 квадратних метрів, як обіцяв по телебаченню міністр закордонних справ Антонович. «Я попросив показати мені таку квартиру, як описував Антонович, але мені не змогли її знайти», — стенув плечами посол держави Євросоюзу.

Конфлікт, нехай і тимчасово погашений, наніс черговий удар міжнародній репутації Білорусі. «Ясна річ, легше було залишити всіх у Дроздах і побудувати нову резиденцію для Олександра Григоровича», — зауважив у кулуарах високопоставлений чиновник.

«Так багато галасу з нічого... Мені говорили два роки тому: Білорусь — нудна країна, але це неправда — працювати тут дуже цікаво», — поділився враженнями європейський дипломат.

Мінськ

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати