Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Лукашенко обіцяє білорусам європейський рівень життя

23 серпня, 00:00

До виборів в Білорусі, призначених на 9 вересня, залишається трохи більше двох тижнів. Обидва головнi претенденти на президентський пост — нинішній глава держави Олександр Лукашенко та екс-функціонер, профспілковий лідер Володимир Гончарик — заявляють про свою впевненість у перемозі. Лукашенко будує свою передвиборну програму на «підвищенні добробуті народу і наближенні його до рівня економічно розвинених європейських держав». Гончарик, що нарешті став єдиним лідером антилукашенкiвської опозиції, заявляє, що Лукашенку не пробачить нічого — ані стану економіки, ані страждань народу, ані пролитої крові. Він говорить, що в публічних виступах на площах не може викласти свою економічну програму, але в цілому залишається прихильником «шведської моделі». Опозиційна преса переповнена повідомленнями про те, що «ескадрон смерті» в Білорусі дійсно існує і дійсно причетний до зникнення цілого ряду осіб. Тим часом президент Лукашенко, як передає Інтерфакс, заявляє, що він радий тому, що «виборча кампанія в країні проходить тихо, скучно і нецікаво».

Білоруська опозиція, з одного боку, не має доступу до офіційних ЗМІ. Гончарика це не непокоїть — він в інтерв’ю західним агенціям з упевненістю заявляє, що 12 тисяч добровольців доставлять його послання до кожного. Тим часом і об’єднання опозиції, і створення єдиного штабу далося далеко не без проблем, розбіжності між різними її представниками все ще відчутні. Судячи з усього, Гончарику дійсно вдасться задіяти досить великі ресурси, що навряд чи було можливо без прямої або непрямої підтримки численних західних організацій. В опозиційній пресі Білорусі можна зустріти порівняння Гончарика з югославським президентом Воїславом Коштуніцею — що може свідчити про спробу розіграти такий самий в загальних рисах сценарій, який привів до перемоги сербську опозицію. Хоча існує різниця за багатьма параметрами. Водночас у розпорядженні Лукашенка той самий горезвісний «адміністративний ресурс» на всіх рівнях влади. Президент Лукашенко до того ж вже заручився підтримкою лідера Компартії Росії Геннадія Зюганова, що гостював у Мінську.

Напевно, слова Лукашенка про те, що його підтримують 90 відсотків виборців, є певним перебільшенням. Все ж багато хто має сумніви. Багато що буде залежати й від того, які сигнали буде подавати Москва, котра до останнього часу утримувалася від прямо висловленої підтримки будь- кого з претендентів. Проте сенсації на білоруських президентських виборах поки що не очікується.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати