Марек СIВЕЦЬ: «2012 рік має бути роком відкриття «Дня» в Європі»
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20111230/4240-2-4.jpg)
Член Європейського парламенту Марек СІВЕЦЬ, постійний автор «Дня», є давнім другом України й дуже вболіває за те, щоб наша країна якомога швидше наближалася до Євросоюзу. «День» попросив його підбити підсумок нинішнього року у відносинах Україна — ЄС.
— У нас був досить непоганий початок року, зокрема для Президента Януковича. Було дуже багато оптимізму, добрих підходів. Але разом з тим можу сказати, що зрештою не повезло ні Євросоюзу, ні Україні. Тому що в нас немає договору про асоціацію, і не знаємо, коли це буде. Із цієї точки зору вважаю, що кінець року був поганим.
— А чи бачите ви вихід із глухого кута, у якому опинилася українська влада у зв’язку зі справою Тимошенко?
— Річ у тім, що всіх рішень, які стосуються до проблеми Юлії Тимошенко (а тоді говорили, що буде апеляція, зміни до закону), не було реалізовано. Звинувачення щодо Тимошенко не було знято. І я не бачу будь-якого простого способу, як вона вийде із в’язниці. Іншим негативом є те, що всі ці звинувачення щодо України було висловлено публічно під час саміту в Києві лідерами ЄС. І тепер іде мова про те, що критика лунає не лише з боку Європарламенту щодо окремих депутатів чи парламенту, а з офіційного Брюсселя.
— І що, ви не бачити жодного виходу з цієї ситуації?
— На мою думку, є одна річ, яка може розтопити лід у відносинах між двома сторонами — це парламентські вибори восени наступного року. Новий закон про вибори є важливим і позитивним, хоча особисто мені він не подобається, оскільки його схвалили всі партії у Верховній Раді. Якщо ці вибори будуть добрими, вільними і справедливими, то в нас з’явиться шанс повернутися до угод. А якщо будуть фальсифікації і скарги щодо проведення виборів, то ми опинимося у значно гіршій ситуації.
— Оскільки ви є одним із колумністів нашої газети, то хотілося б почути від вас, які матеріали «Дня» вам запам’яталися цього року?
— Справді, я уважно читаю вашу газету, особливо англійську версію. У кожному номері я бачу багато цікавих матеріалів. Мені подобаються деякі статті з новітньої історії України, ознайомлення публіки з новими іменами. Я мушу вам сказати, що хотів би бачити більше «Дня» в Брюсселі, бо він дає справжній огляд ситуації в Україні. І я думаю, як це зробити, як пропагувати «День» на моєму веб-сайті. І 2012 рік має бути роком відкриття «Дня» в Європі.
— Насамкінець ваш тост чи побажання з Новим роком.
— Я хотів би побажати всім українцям мати багато мужності та сил у новому році. А це буде важкий рік для всіх нас. Криза — зараз найпопулярніше слово. Я бажаю вам, щоб відстань між Україною та ЄС наприкінці 2012 року була коротшою, ніж наприкінці 2011-го.