Майже повнолітній
Київський міжнародний університет відзначає своє 15-річчяКоли в Україні вперше заговорили про створення Київського міжнародного університету — навчального закладу з новітніми формами навчання, який спрямований на підготовку національної еліти, в задум тодішнього та нинішнього ректора ніхто не вірив. Минуло 15 років і, попри всі негаразди, цей університет став одним із найпрестижніших у країні. До його структури входить шість інститутів, два факультети, три науково-дослідні інститути. За 15 років роботи заклад випустив понад вісім тисячі фахівців. І жоден із них не лишився без роботи. У чому секрет успіху університету, які основні здобутки та плани на майбутнє, «Дню» розповів ректор КМУ Хачатур ХАЧАТУРЯН.
— Хачатуре Володимировичу, якими досягненнями може гордитися університет за 15-ліття?
— Крім підвищення кваліфікації викладачів, ми удосконалили наукову базу. Наше досягнення — судова аудиторія, якої немає в жодному навчальному закладі країни, де проводяться юридичні процеси по кримінальному, цивільному та міжнародному праву. Також створений сучасний криміналістичний полігон, спеціалізовані аудиторії з економіки, інформатики та інших дисциплін. На високому рівні викладаються семінари, при чому англійською мовою. Розширився обмін викладачами, наразі у нас працює 17 іноземців, зросла кількість студентів, що навчаються за програмами обміну, зараз наші студенти є в Єгипті, Китаї, Кувейті. Відповідно їхні студенти приїдуть на навчання до нас.
— А як вирішується питання з працевлаштуванням студентів?
— Проблем із цим немає, ні одна людина не лишається без роботи. Тому що коли йдеш до роботодавця, в першу чергу тебе запитують про знання англійської мови, а наші студенти знають її досконально, і плюс — вони сильні професіонали.
— На досягнутому зупинятись ви, мабуть, не будете, розкрийте кілька секретів щодо майбутніх проектів?
— Зараз у межах університету діють науково-дослідні інститути мовознавства, економіки та гуманітарних проблем, глобалізації та європейської інтеграції. Але ми хочемо відкрити ще один — інститут із генетики та генетичної інженерії. Як тільки завершимо боротьбу за медичний факультет, відразу візьмемося за його відкриття. Але поки що відсвяткуємо ювілей, на який запросили багатьох депутатів, очікуємо навіть Президента України.