Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Меркель — за розширення РБ ООН

16 травня, 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Схоже, канцлер Німеччини Ангела Меркель намагається пере хопити ініціативу щодо реформування ООН. Так можна розцінювати її переговори під час зустрічі з бразильським президентом Луїсом Інасіо Лула да Сілвою. «Раду Безпеки необхідно зробити більш представницькою», — заявила німецький лідер на прес-конференції в бразильській столиці. За її словами, необхідно підняти престиж і авторитет ООН і її Ради Безпеки, оскільки «не існує іншого міжнародного інституту для розв’язання конфліктних ситуацій». Своєю чергою, Луїс Інасіо Лула да Сілва також вважає необхідною структурну реформу Радбезу ООН. «У ООН недостатньо представлені її члени, вона слабка і морально застаріла — як у 40 роки XX сторіччя», — сказав він. До речі, Бразилія з Німеччиною, а також Японія та Індія, утворять так звану групу чотирьох країн (G4), що претендують на постійне членство в Раді безпеки ООН. На думку Ангели Меркель, ці країни вже давно повинні були мати постійне членство в Раді безпеки ООН. Лідери двох країн підтвердили, що збираються спільно працювати в цьому напрямі, однак визнали, що така робота може ще зайняти багато часу.

Як відомо, в останні роки, головним чином після закінчення холодної війни, авторитет ООН став знижуватися. Ідея реформи ООН багато в чо му взяла свій початок саме з бажання більшості країн отримати більш справедливе представництво в Ра ді Безпеки. Характерно, що постійні члени з правом вето стараються не підтримувати розмови на цю тему.

Раніше ідею реформування ООН висував також кандидат на посаду президента США від Республіканської партії Джон Маккейн. Він узагалі запропонував створити Лігу демократичних держав, яка покликана буде відігравати ту роль, яку тепер виконує ООН.

Потрібно зазначити, що про проблеми, які існують в ООН, чимало говорять також і представники самої організації. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун вважає, що реформа Організації Об’єднаних Націй вкрай необхідна, щоб ООН завоювала довіру з боку країн-членів. «ООН повинна набути нове життя, щоб стати більш ефективною і результативною, — зазначив генсек у одному з інтерв’ю. — На жаль, ООН зазнає критики за непрозорість і неефективність. Відтоді як я став генеральним секретарем, я використовую свій мандат для того, щоб передусім змінити стиль роботи в ООН, щоб усі наші дії були більш професійними, більш прозорими і підзвітними. Я також вжив заходів для упорядкування і спрощення всіх бюрократичних процесів ООН. І я на своєму посту продовжуватиму ці зусилля».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати