Між "Днем" і передплатниками - підпис чиновників
Офіційно передплата на газети й журнали розпочалася ще 1 квітня. Проте передплатити газету "День" у поштових відділеннях на всій території України досі неможливо. Офіційна причина: немає каталогу періодичних видань на друге півріччя 1997 року. До закінчення ж передплатної кампанії залишилося лише 15 днів.
Як прокоментував ситуацію "Дню" Валентин Луценко, начальник центу "Друкпреса", каталог віддруковано, та не вводиться в дію через те, що немає постанови Кабміну. Саме він має затвердити список "пільгових" друкованих видань, які із санкції уряду отримують відчутні знижки на поліграфічні послуги, транспортування та розповсюдження. Сьогодні передплата проводиться лише на ті газети й журнали, які раніше уклали угоду з "Укрпоштою" на проведення річної передплати. Оскільки "День" раніше уклав угоду передплати на перше півріччя (що для комерційної газети - звичайна практика), то пан Луценко пропонує чекати, поки Кабмін зволить прийняти відповідну постанову.
Подібну "версію" підтвердив у телефонному інтерв'ю "Дню" і начальник "Укрпошти" Микола Гомон. Прес-служба "Укрпошти" висунула ще дивніший аргумент, який пояснює ненормальну навіть для країн, що розвиваються, ситуацію. Виявляється, тільки 8 травня в газеті "Урядовий кур'єр" було надруковано Закон "Про податок на добавлену вартість".
Своїм здивуванням з приводу ситуації, яка виникла із "Днем", ділилися і в самому Кабміні. Для багатьох опитаних чиновників так і залишилося загадкою, де зв'язок між передплатою на газету "День" і згаданою постановою Кабміну. Адже у список "пільговиків" газета не потрапляє, та й не претендує на це. Сама постанова, як запевнили в Кабміні, має з'явитися "з дня на день". Принаймні Мінзв'язок, Мінінформації та Мінфін "усе зробили і віддали прем'єр-міністрові на підпис". Як бачимо, "Іван киває на Петра", а в дурнях залишаються читачі газети "День". Їхнє право, як колективу редакції, знати: коли ж реально почнеться передплатна кампанія на друге півріччя? Хто винен у ситуації, що виникла? До кого звертатися з позовом про відшкодування матеріальних збитків, яких завдано редакції газети "День"? Хто відповідатиме за фактичне ігнорування держструктурами Закону про засоби масової інформації?
Про інші аспекти стосунків преси і влади читайте сторінці «Тема»