Між сильними і слабкими
Питання громадянства як показник розвитку країни![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20111006/4179-1-1.jpg)
Не є секретом, що чимало людей в Україні мають подвійне громадянство. Частіше два паспорти, крім самих українців, мають ті, хто не є етнічними українцями. Наприклад, росіяни в Криму додатково мають російське громадянство, болгари в Одеській області — болгарське, румуни чи молдавани в тій же Одеській або Чернівецькій областях — румунське, угорці на Закарпатті — угорське... Причому стосується це не лише пересічних громадян, а й багатьох чиновників, депутатів, бізнесменів.
Зазвичай такі люди не виказують цього, адже українське законодавство забороняє подвійне громадянство. Згідно з Конституцією України (стаття 4): «В Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом». А в Законі України «Про громадянство України» (стаття 19) зазначено: «Підставами для втрати громадянства України є: 1) добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття».
Проте нещодавня ситуація з депутатом Одеської облради Олександром Пресманом продемонструвала, що не так все просто в цій сфері. У розмові з журналістами Пресман відверто похвалився, що має подвійне громадянство. Більше того, він переконував, що наявність у нього двох паспортів — українського й американського — не суперечить законодавству України.
Чи забороняє все ж таки українське законодавство мати подвійне громадянство? Якщо так, то яким чином правоохоронні органи мають реагувати на носіїв подвійного громадянства? Наскільки це загрожує національній безпеці країни? Якщо ні, то що має робити держава? Які заходи вона повинна вжити? Про це — в коментарях експертів «Дня».
Випуск газети №:
№179, (2011)Рубрика
Панорама «Дня»