Мороз і Прикарпаття розійшлися полюбовно
Олександра Мороза, який відвідав Івано-Франківщину у вівторок, тут зустріли значно лагідніше, ніж у Львівській області. Чи то місцеві політичні опоненти стали терпимішими, чи вони просто пригадали п'ятирічної давності прикрий конфуз: заулюлюкали кандидата в президенти Леоніда Кучму, а він взяв та й переміг.
О.Мороз сказав, що приїхав не як кандидат у президенти, а тільки як голова Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради і «відпочиваючий у Трускавці». Отож, пропагуючи свої передвиборні ідеї, він все ж мусив дотримуватися політично нейтральної «версії» візиту та відвідати кілька кращих підприємств аграрного комплексу. А під кінець дня зустрівся з громадськістю в найбільшому кінотеатрі обласного центру «Космос». Ще приблизно півтори-дві тисячі люду слухали трансляцію його виступу на вулиці. Публіка, щоправда, була немолодою, але відомо, що саме літні люди дисципліновано йдуть на виборчі дільниці. Основне місце в виступі Мороза посіла критика нинішнього курсу Президента, «що веде до знищення держави та її основи — економіки,.. перетворення України на колонію інших держав». Олександр Олександрович поводив би себе в цьому кріслі, звісно, по-іншому, і перше, що б він зробив, так це — взявся за вирішення кадрового питання керуючись простою формулою — «злодіїв при владі не повинно бути». Але як він збирається відрізняти їх від чесних людей — не сказав.
Відповідаючи на запитання залу, О.Мороз, зокрема, відзначив, що звинувачення стосовно Павла Лазаренка вважає деякою мірою «фарсом» та «політичною акцією зі знищення опонента». «Якщо говорити про цю справу, — сказав екс-спікер, — тут більше треба питати Президента. Він у нас розумний чоловік і, напевно, знав, що говорив, коли сказав таку сентенцію: «Злодій кричить: «Тримай злодія!».
У словах колишнього спікера було багато переконливого, але мало обнадійливого. Говорячи про привабливість О.Мороза, місцеві спостерігачі зазначали, що його промови все ж таки є значною мірою популістськими. О.Мороз заявив, що розраховує «на підтримку нормальних людей», яких «у пропорційному відношенні в західному і східному регіонах — однакова кількість». Але якщо програма його партії мало чим відрізняється від програми компартії Російської Федерації, про що він беззастережно повідав залові, якщо він вважає, що «в Білорусі показники кращі», то тут зринає багато небажаних асоціацій і навряд чи «нормальні люди» з Галичини віддадуть свої голоси такому політикові.