МВФ підтримав Україну
Власті України повинні дотримуватися своєї масштабної економічної стратегії, що базується на сильному бюджеті, жорсткій монетарн ій політиці та запровадженні дуже необхідних структурних реформ, мовиться в заяві першого заступника директора-розпорядника МВФ Стенлі Фішера.
«Зниження інфляції 2001 року важливе для макроекономічної стабільності. Щодо обмінного курсу, то властям не треба жорстко дотримуватися нинішнього рівня і краще бути готовими до більшої гнучкості обмінного курсу в обох напрямах», — зауважує С.Фішер. Властям також рекомендується розширити і збільшити зусилля у сфері структурних реформ для зниження ролі держави в економіці України і підтримати приватний сектор.
Президент України Леонід Кучма вітає рішення ради директорів МВФ відновити програму розширеного фінансування для України, повідомив учора агентству Інтерфакс-Україна прес-секр етар президента Олександр Мартиненко. Президент підкреслив, що Україна продовжить конструктивну співпрацю з міжн ародними фінансовими організаціями, яка буде сприяти просуванню ринкових р еформ і демократичних перетворень у суспільстві.
КОМЕНТАР
Інна БОГОСЛОВСЬКА, народний депутат України: — Нинi надання цього кредиту має загальнополітичний аспект. Iз відновленням кредиту дуже тісно пов’язане питання реструктуризації боргів паризькому клубу, яке ще до цього часу не вирішено. Це перше. По-друге, відновлення фінансування МВФ — це одна з умов, яку висунув Євросоюз для надання кредиту під розбудову Рівненської та Хмельницької АЕС. І по-третє. Наданням цього кредиту може бути трохи полегшена політична ситуація всередині країни, що була викликана обвинуваченнями з боку Мороза і яка могла призвести до повної міжнародної ізоляції країни. Можна сказати, що це показове надання кредиту і показове вираження того, що Україна вважається все-таки партнером для світової співдружності, не зважаючи на цей політичний скандал.
Щодо негативних наслідків, то вони можуть бути, якщо кредити будуть витрачені у той же спосіб, у який це робилося раніше. Я вважаю, що всі надані раніше МВФ кошти були використані не на користь Україні. Все, що нам надавали, — ми споживали і не створювали за допомогою кредитів жодних нових потужностей — чи фінансових, чи промислових, чи структурних. І якщо цей кредит знову буде розбазарено таким чином, якщо знову переможе ментальність споживача, а не виробника, тоді, звичайно, його виділення матиме негативний вплив. Але якщо уряд зможе використати цей кредит так, як це повинно бути, це буде тільки на користь Україні.