Перейти до основного вмісту

На берегах Дніпра — ні краплі води

16 червня, 00:00

Майже два мільйони мешканців Дніпропетровщини неждано-негадано серед літа виявилися без питної води. Увечері в середу цілюща волога перестала капати з водопровідних кранів у будинках «нагірної» частини Дніпропетровська, житломасивів Тополь і Сокіл. До ранку наступного дня від «обезводнення» почали страждати й багато інших мікрорайонiв мільйонного мегаполісу. Без води залишилися також мешканці найбільшого центру вітчизняної металургії та хімії — Дніпродзержинська, міст Новомосковська і Верхньодніпровська, а, окрім того, цілого ряду сільських районів правобережної Дніпропетровщини. Невдовзi в крамницях почалася панічна закупiвля ємностей з очищеною та мінеральною водою, закрилися дитячі дошкільні та навчальні заклади, кав’ярні та їдальні, громадські туалети. Певною мірою дніпропетровців виручають зливи — найбільш кмітливі з громадян збирають воду для «технічних» потреб, підставляючи відра під водостічні труби.

Як з’ясувалося, винуватцями НП регіонального масштабу стали місцеві енергетики, що вирішили таким чином «тряхнути» своїх боржників. Керівництво ДАЕК «Дніпрообленерго» віддало розпорядження відключити від електропостачання три насосні станції найбільшого в області об’єкта водопостачання — управління Аульського районного водопровідного господарства, яке є структурним підрозділом комунального підприємства «Облводоканал».

«Наше керівництво неодноразово нагадувало їм про те, що потрібно платити за спожиту електрику», — сказав у телефонній бесіді з кореспондентом «Дня» прес- секретар «Дніпрообленерго» Геннадій Климов. — На жаль, вони взагалі ніяк не реагують на наші звернення й навіть не відповідають на листи. Тим часом загальний борг за електроенергію становив уже 203 млн. гривень, а з початку поточного року — 16 млн. І за весь цей час, тобто більш ніж за 5 місяців, нам не перерахували жодної копійки». За словами Г. Климова, енергетики добре розуміють, що без води залишилася найбільш густонаселена частина Дніпропетровщини. Проте, засмучено зазначив він, у обстановці, що склалася — це єдиний спосіб вступити до переговорного процесу з одним із найбільших боржників і привернути до проблеми увагу влади.

Наявність «тотальних неплатежів» керівництво Аульського водоводу та комунального підприємства «Облводоканал» не заперечує. Як причину називають неперерахування грошей за спожиту воду дніпропетровським і дніпродзержинським водоканалами. У той же час місцева влада звiтує про те, що населення платить за воду більш або менш справно — рівень платежів на сьогодні, наприклад, у Дніпропетровську, не нижче 90 відсотків. Проте саме обласне водопровідне відомство постійно перебуває в епіцентрі корупційних скандалів. Найбільший із них пов’язаний зі спробою передати в оренду приватній структурі, причому на 49 років(!), увесь той же Аульський водовід і хлороналивну станцію, яка постачає рідким хлором водопровідні господарства всієї України. Ця афера проштовхувалася через Дніпропетровську облраду в самий розпал помаранчевої революції, коли в країні панувало безвладдя. Судячи з усього, зацікавлені особи в обласних органах управління не відмовилися від свого задуму й досі. Принаймні Аульський водовід і облводоканал вже півтора роки перебувають у стані перманентної «реформи». За цей час тут змінилося декілька керівників, однак фінансове становище облводоканалу тільки гіршає — існує версія, що водогінне господарство Дніпропетровщини навмисно доводиться до стану банкрутства, щоб потім його можна було взяти за безцінь. Хоч як би там було, але від відсутності водопостачання насамперед страждають люди. Багато хто з них ще згадує як усього лише рік назад нинішній глава уряду України, а тоді дніпропетровський губернатор Юрій Єхануров презентував обласну програму «Питна вода Дніпропетровщини». Від імені «помаранчевої» влади він урочисто обіцяв напоїти спраглих дніпропетровців і реорганізувати водопостачання області. Відтоді спливло чимало води, але в дніпропетровській глибинці практично нічого не змінилося.

P.S. Вчора вдень «Дніпрообленерго» відновило подачу електроенергії Дніпропетровському обласному водоканалові. На засіданні комісії з надзвичайних ситуацій Дніпропетровської облдержадміністрації було досягнуто домовленості, а також складено графік погашення боргів облводоканалом перед енергетичною компанією «Дніпрообленерго».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати