Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На Чернігівщині, слава Богу, робітники потрібні

12 липня, 00:00

Жодне з 26 профтехучилищ Чернігівщини не буде закрите цього року. Натомість, щоб пристосуватися до умов сьогодення, запроваджується навчання за інтегрованими (коли об'єднуються дві-три професії) спеціальностями. Наприклад, з наступного року Щорське ПТУ пропонує опанувати спеціальність єгеря-лісника-вальника лісу.

Із чотирьох із половиною тисяч цьогорічних випускників 76 відсотків працевлаштовано. Цей показник міг би бути значно вищим, якби працювали підприємства (для сільгосппідприємств він становить 85 - 90 відсотків).

- Проблем, звісно, вистачає, - розповів кореспондентові "Дня" спеціаліст обласного управління освіти Федір Кривопиша. - Підприємства, котрі укладають угоди на підготовку фахівців, зобов'язуються працевлаштувати всіх. Однак через постійне скорочення виробництва не завжди можуть виконати взяті на себе зобов'язання. Міносвіти із запізненням виділяє кошти на харчування дітей-сиріт, жодної копійки немає на матеріально-технічне забезпечення. А ті копійки, що ПТУ отримують за виробничу діяльність, вилучаються у вигляді податків. Нам не зрозуміло, як можна оподатковувати навчальний процес. Навіть стипендію 6 -1 0 гривень на місяць діти отримують несвоєчасно. Добре, що хоча б гуртожитками в змозі забезпечити всіх, хто цього потребує.

Цього року до профтехучилищ мають прийняти 4 тисячі учнів - це держзамовлення. Разом із цим відкриваються й платні курси. Серед популярних - курси водіїв, секретаря-друкарки, секретаря-референта, бухгалтера.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати