На кордоні – менінгіт
Українські медики побоюються епідеміїЗгідно з інформацією Міністерства охорони здоров'я, останнім часом тільки в Румунії на вірусний менінгіт захворіло вже понад тисячу осіб. У Молдові, за неофіційними даними, зареєстровано 250—300 випадків серозного менінгіту. Причому більшість випадків захворювань спостерігається у населених пунктах, які межують із Україною, а також у басейні річки Прут, що розділяє Румунію та Молдову.
Для запобігання випадкам захворювання на вірусний менінгіт на території країни і своєчасного проведення профілактичних заходів головний санітарний лікар України Ольга Бобильова надіслала у всі регіони листи, в яких рекомендує обмежити поїздки до цих країн, посилити санітарно-роз'яснювальну роботу серед населення з питань особистої гігієни та вживання якісної питної води, звернути увагу на раннє виявлення і своєчасну госпіталізацію хворих.
За даними Головного санепідуправління Мінздоров'я, поточного року в Україні спалахів цієї хвороби поки що не зареєстровано.
Вірусний менінгіт — гостре інфекційне захворювання. Найбільш характерними його симптомами є різкий головний біль із локалізацією в області лоба, скронь або «розлитий», що супроводиться сонливістю і блювотою. Торiк зареєстровано понад 500 випадків цього захворювання в Донецькій та Одеській областях.
ДО РЕЧI
«Віруси сьогодні — найнебезпечніші вороги людства. 90 відсотків інфекційних захворювань викликаються ними й лише 10 — бактеріями. А в нашій країні всі кошти витрачалися на боротьбу з бактеріями», — сказала в опублікованому позавчора інтерв'ю російській «Новой газете-Понедельник» директор російсько-американського Iнституту натуральної медицини, керівник Центру біоінформаційних технологій, академік Наталія Зубова. Вона підкреслює, що на кожен випадок смерті від СНІДу припадає чотири смерті від вірусу гепатиту. С. Зубова наводить слова академіка-педіатра В'ячеслав Таболіна: в Росії померло 14 чоловік від вірусу СНІДу, а тільки в одній його клініці від цитомегаловірусу померло 28 дітей. «Ще десять років тому лікарі знали віруси А і В. Тепер ідентифіковано нові: З, D, Е, G, TT. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, в світі налічується 2,2 мільярда інфікованих вірусами В і С. Це — практично половина населення земної кулі. З них — 350 мільйонів хроніків», — стверджує академік Зубова. Причини «експансії» вірусів Наталія Зубова вбачає в постійному техногенному забрудненні атмосфери, води та їжі. «Звідси — порушення екологічного балансу. Людина на порозі колапсу імунної системи, — заявляє вона. — Як наслідок — вибух епідемій, дегенеративних захворювань, поява нових видів бактеріальних, грибкових, паразитарних хвороб. Лікарі всього світу б'ють на сполох: антибіотики безсилі. Постає проблема біологічного виживання людини як виду».