Перейти до основного вмісту

На півдні Хмельниччини Київ не говорить і не показує

01 червня, 00:00

Інформаційний голод переживають цими днями південні райони Хмельницької області. Телевізор нічого не показує, радіо мовчить. «Може, відбувся якийсь переворот, а ми нічого не знаємо?» — телефонують кореспонденту «Дня» Михайлу ВАСИЛЕВСЬКОМУ

обурені і стривожені громадяни з Кам’янець-Подільського, Дунаєвець, Нової Ушиці... Телеглядачів і радіослухачів, на жаль, не попередили, що ретранслятор відключено від джерела електроенергії. «За використаний енергоресурс не заплачено 158 400 грн. Тому довелося вжити крайніх заходів. В уряді про це знають», — повідомив «Дню» Георгій Грубi, начальник Кам’янець-Подільського району електромереж. 31 травня головний інженер обласного радіотелевізійного передавального центру Олександр Собольов сказав, що ситуація зайшла у глухий кут: «Не відомо, коли тамтешні громадяни відновлять свій зв’язок зі світом. Якщо комерційні канали розраховуються за передачу сигналів, то УТ-1, УТ-2 мають скажені борги. Нам заборгували, от і ми заборгували. Ці канали фінансуються з держбюджету. Але борги, які склалися у попередні роки, навіть не передбачено у госбюджеті-2000». А значить, у найближчій перспективі — втрата зв’язку зі світом і для інших громадян краю.

Валерій Юрченко, президент Концерну РРТ, котрий завідує поширенням теле- і радіосигналів в Україні, підтвердив кореспонденту «Дня» Анатолієві ЛЕМИШУ зведення про відключення ретрансляційний апаратури і додав:

«Складна ситуація не тільки в Хмельницькій області, але і на півдні країни, і на сході. Уже було разове відключення трансляцій в Одеській області. Загроза відключення телебачення і радіо висить і над самим Києвом, хоча ми намагаємося цього не допустити. Такий надзвичайний стан назрів тому, що через помилки керівництва Держтелерадіо торiк намічені взаємозаліки між телерадіокомпаніями, зв’язківцями і енергетиками практично не відбулися. Держкомпанії НТКУ і НРКУ заборгували концерну РРТ тільки цього року по 6 млн. грн., а загалом їхні борги підбираються до 120 млн. грн. Ми намагаємося розплатитися з енергетиками коштами, отриманими від комерційних телерадіокомпаній. Вони платять справніше, але цих грошей не вистачає. І енергетиками приймаються рішення про припинення подачі електрики нашим підприємствам зв’язку.

Було доручення прем’єр-міністра Мінфіну підготувати проект закону про проведення взаємозаліку з енергетиками в рахунок недофінансування минулих років, і таким чином розрахуватися з нашими боргами. Якщо цей закон не буде прийнято, наша галузь остаточно «ляже». Щодо півдня Хмельницької області, то, думаю, тимчасово це питання буде вирішено».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати