Перейти до основного вмісту

На захист плюралізму

Громадські діячі застерігають Саакашвілі від авторитаризму
22 жовтня, 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Напередодні річниці «революції троянд» стійкі політичні опоненти екс-президента Шеварднадзе заявляють, що нова адміністрація не виконує свої основні політичні обіцянки. Чотирнадцять лідерів громадських організацій та незалежні експерти звернулися до президента Саакашвілі з відкритим листом, в якому висловили свій протест у зв’язку з обмеженням плюралізму в житті країни. Автори послання, зокрема, згадують тональність, в якій висловлюється про опонентів сам глава держави. «Затвердження агресивної форми дискусії, образи особистості та ігнорування фундаментальних прав громадян не сприятимуть консолідації суспільства, а переростуть у жорстке особистісне протистояння між політичними опонентами, — мовиться в листі. — Вороги грузинської держави завжди з успіхом користуються такими чинниками, прикладів чого в нашій новітній історії вистачає».

За словами одного з авторів листа, юриста Давида Усупашвілі, на особистих зустрічах з правозахисниками та представниками «третього сектора» президент Саакашвілі з розумінням ставиться до критики, але проблема полягає в практичному відображенні цього розуміння. На початку тижня газета «24 сааті» опублікувала статтю ще одного автора послання, керівника Кавказького інституту миру, демократії та розвитку Гії Нодіа. Він вважає, що влада Грузії досі продовжує працювати «в революційному режимі».

Цього ж тижня грузинські правоохоронні органи продемонстрували готовність реагувати на критику. Міністр внутрішніх справ Іраклій Окруашвілі та генеральний прокурор Зураб Адеїшвілі заявили, що відтепер пріоритетом їхньої діяльності стане боротьба проти дедалі частіших фактів порушення прав людини в правоохоронних структурах. За даними правозахисних організацій, зокрема, «Інституту свободи», на тлі антикорупційної кампанії після зміни влади у країні зросла кількість фактів побиття і тиску на підозрюваних і свідків, повідомляє Civil.ge.

Ще одна проблема, яка турбує багатьох у Грузії, — ситуація навколо телекомпанії «Руставі-2», що була одним із потужних чинників «революції троянд». Її засновник Еросі Кіцмарішвілі залишив посаду керівника Торговельно-промислової палати, продав «Руставі-2» і відмовився від посади генерального директора компанії, повідомляє грузинська служба «Радіо Свобода». Серед причин аналітики називають суперництво між двома колишніми соратниками — Кіцмарішвілі та прем’єр-міністром Зурабом Жванія. Проти останнього на «Руставі-2» розгорнули своєрідну інформаційну кампанію. Вважають, що телемагнат сам був не проти обійняти посаду голови уряду. «Руставі-2» до зміни влади була надзвичайно популярною як альтернативне джерело інформації, потім стала впливовим союзником революційної команди, а останнім часом намагалася зберегти обличчя й популярність, при нагоді критикуючи президента Саакашвілі. Тепер же журналісти телекомпанії мають шукати новий формат роботи.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати