Наступ на російську «макулатуру»
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20031128/4216-2-1.jpg)
На днях у київській книгарні-кав’ярні «Бабуїн» всеукраїнський конкурс романів та кіносценаріїв «Коронація слова» в звичній театралізованій манері звітував за пророблену в минулому сезоні роботу.
Робота була дійсно велика, адже виявилося, що народ у нас, попри все, вельми полюбляє писати всілякі історії — отож і на «Коронацію» рукописи шлють вже тисячами. Чого там тільки нема, всі жанри — трилери й мелодрами, жіночий роман і детектив, лав-сторі й еротика. Лауреати «Коронації»-2002 були визначені в березні цього року, а в «Бабуїні» презентували їхні щойно видані книги.
У дюжині свіжих релізів відбилося все розмаїття письменницьких потуг наших сучасників. Отже, дебютний роман Лариси Денисенко «Забавки з плоті та крові» — то лав-сторі, але добряче приправлена гумором та комічними ситуаціями. Напружений, на межі психологічного трилеру сюжет «Егоїста» Марини Гримич — то вже про новий клас «рафінованих нових» українців, точніше, про його типового представника: все ж не вмирає в нас туга за власною аристократією. Втім, авторка занурює свого рідкісного персонажа в такі ситуації, що йому не позаздриш.
Жіноцтво взагалі проявило себе якнайкраще. Окрім Денисенко і Гримич цікаво попрацювали Марина Мєднікова (її «Терористка» — то не тільки дослідження природи жіночого тероризму, а й цікавий ілюстративний ряд), Анна Хома (екзистенційний роман «Провина»), Ольга Компанієць, що написала напружений роман-притчу про кохання «Обличчя янгола», Наталія Очкур («Містичний вальс» — вельми модернізоване фентезі), Антоніна Рипунова («Доля записника», роман-журналістське розслідування).
Чоловіча половина теж зуміла дещо зробити. Павло Вольвач написав політичний роман «Кляса». Вже досить відомий українському читачеві Андрій Кокотюха склав кримінально-любовну історію «Мама, донька, бандюган». Ще один зразок «терористичного» роману — «Теорія тероризму» Івана Козловського. Олекандр Вільчинський будує сюжет свого «Суто літературного вбивства» на одвічній антитезі життя й тих мистецьких трюків, що втілюються в ньому найнесподіванішим чином. І нарешті «Глибинка» Олександра Шевеченка — вкрай необхідний комерційній літературі роман жахів про упирів, що опанували українську провінцію.
А конкурс «Коронація»-2003 подовжений до 1 лютого 2004 р. У квітні того ж року оголосять переможців. І читачі отримають чергову порцію яскравих покет-буків із закрученими історіями, за читанням яких набагато легше їхати в метро на роботу чи тим паче з роботи.