Не мовчи, не обманюй, не будь байдужим
Створюється нове об’єднання «Журналістська ініціатива»У неділю було створено оргкомітет громадської організації «Журналістська ініціатива». Відмінність даної події від усіх попередніх акцій — не лише в тому, що журналісти України роблять спробу неформального об’єднання для захисту своїх інтересів. Головне, що вони вперше намагаються ставити питання про політичні гарантії свободи слова в контексті власної відповідальності за підтримку принципів професійної етики. «Журналістська ініціатива», за загальною згодою всіх членів оргкомітету, збирається боротися за те, щоб канони об’єктивної, неупередженої журналістики поступово ставали нормою для всіх журналістів України. Лише така журналістика може стати дійсно впливовою й авторитетною силою в країні. Лише так ми зможемо протистояти спробам використати нас не лише в ролі «зливних бачків», пропагандистів і агітаторів, а й, можливо, в ролі «випадкових жертв» політичної гри. Це не означає, звичайно ж, що «ЖІ» протиставлятиме себе партійній пресі або пресі, що фінансується тими чи іншими політико-фінансовими групами. Адже найбільш далекоглядні власники ЗМІ вже зараз розуміють, що елементарні норми професії: давати різні точки зору на події, надавати право відповіді на критику її об’єкту тощо — лише підвищують довіру читачів до видання. І наше завдання, самих журналістів, — ініціювати більш широке впровадження норм цивілізованої демократичної преси в українські ЗМІ.
Девіз нового неформального об’єднання: «Не мовчи, не бреши, не будь байдужим». До його оргкомітету ввійшли відомі журналісти Євген Глібовицький, Катерина Горчинська, Алла Мазур, Ірина Чемерис, Олена Притула.
Серед першочергових планів організації — як всіляке сприяння пошукам Георгія Гонгадзе, так і проведення широких журналістських дискусій з питань професійної етики. Члени «ЖІ» збираються обговорювати «за гарячими слідами» всі спірні публікації, принаймні столичної преси, домагаючись широкого резонансу всіх випадків некоректної журналістики.
P.S. Свою участь в оргкомітеті «Журналістської ініціативи» автор розглядає, як пряме продовження тієї роботи, яку намагається вже декілька років вести «День». Наші дискусії навколо проблем політичної ангажованості (в тому числі — опозиційної) преси, журналістського кілерства, «свободи мочити» і т.д. викликали серед читачів «Дня» незмінний резонанс. Хочеться сподіватися, що створення «ЖІ» допоможе нам реально розвивати вітчизняну журналістику в істинному значенні цього слова.