Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Не просто комерційний продукт

Бренд «Vozianov» українського дизайнера Федора Возіанова — серед вісімки найперспективніших у світі
12 березня, 00:00
САМЕ ЦЮ «ГЕОМЕТРИЧНУ» КОЛЕКЦІЮ ФЕДОРА ВОЗІАНОВА ПОМІТИЛИ МІЛАНСЬКІ МОДНІ ЕКСПЕРТИ. А 10 БЕРЕЗНЯ ДИЗАЙНЕР ПРЕДСТАВИВ ЇЇ КИЄВУ В РАМКАХ ВЕЧІРКИ-ВІДКРИТТЯ УКРАЇНСЬКОГО ТИЖНЯ МОДИ / ФОТО НАДАНЕ УКРАЇНСЬКИМ ТИЖНЕМ МОДИ

Так вважають італійські модні експерти, а саме — представники журналу «Vogue» (Італія) та міланської виставки «White», яка щосезону проходить під час Міланського тижня моди. У рамках спільного проекту «WHITE&VOGUE introduce» вийшов спеціальний додаток до березневого номеру журналу «Vogue» — з іменами найперспективніших fashion-проектів світу.

Серед «золотої вісімки» — бренд «Vozianov» українського дизайнера Федора Возіанова, інших європейських і азіатських дизайнерів, а також один американський модельєр. Четверо з них займаються дизайном одягу, стільки ж — взуттям та аксесуарами. Цей перелік імен, а також коротка інформація про дизайнерів, опубліковано на офіційному сайті vogue.it.

Цим найперспективнішим «White» та «Vogue» допоможуть налагодити контакти з фабриками, агентствами та байєрами. Про це в коментарі програмі «Тиждень моди з Дарією Шаповаловою» розповіла головний редактор італійського «Vogue» Франка Соццані.

Федір Возіанов зізнається, що для нього місце серед вісімки найперспективніших виявилося несподіванкою.

— Ми надіслали фото колекції на виставку «White». Невдовзі нам зателефонували з італійського «Vogue» і повідомили, що ми обрані як перспективна та багатообіцяюча марка, — розповів Федір у коментарі «Дню». — Для мене як дизайнера — це визнання, для марки — нові перспективи розвитку, але передусім — підтвердження професіоналізму нашого доволі великого колективу. Саме професіоналізм і привернув увагу до нашої марки. А також цікаві ідеї.

Назвавши бренд «Vozianov» одним із восьми найкращих, італійський модний часопис пише про українського дизайнера: «Федір Возіанов, який народився і виріс у радянському Києві, культивував у собі пристрасть до моди, поки працював учителем. 1999-го він перетворив свою пристрасть на професію. Для своєї колекції, що включає також аксесуари та іграшки, Atelier Vozianov обирає чисті лінії, наслідуючи щось на кшталт естетики авангарду, позбавленої усього надмірного. Кожен окремий виріб задуманий як частина оточуючого середовища, а не просто як комерційний продукт. Остання колекція дизайнера складається з речей, які можна носити щодня, але одночасно вони символізують наш потяг до мрійливості».

Колекцію осінь-зима 2010/2011 Федір Возіанов уже представив і Києву — на вечірці-відкритті Українського тижня моди. Сам дизайнер описує настрій колекції як «закритість, зосередженість, робота над собою». А от театральний режисер Олексій КУЖЕЛЬНИЙ побачив у ній... Малевича.

«Колекція, яку представив Федір Возіанов кілька днів тому, декларує квадрат, — вважає режисер. — Передусім у силуеті: руки моделей часто заховані, ніби додані до тулуба, і таким чином утворюють квадратну форму. Можна сказати, що конструкторське начало Малевича спровокувало конструкторський талант Возіанова. Бо акцентував геометричні форми дизайнер не завжди. Але я певен, що ця «геометризація» в його творчості розвиватиметься надалі. Уже в цій колекції, крім квадрату, з’явився ще й трикутник — у блузах та вечірніх сукнях.

Взуття у профіль також виглядає, як чистий квадрат. Часто-густо воно виготовлене з матеріалу, який нагадує валянки. Це один полюс. А другий — перуки, що нагадують зачіску XVII—XVIII століття з фактурою, що виглядає, як тонке руно. Таким чином, в образі створюється напруга, з’являється вертикаль, що стає віссю, навколо якої обертається квадрат...

До речі, «геометризація» сьогодні притаманна і ювелірному мистецтву. І мені здається, що ця тенденція в мистецтві є свідченням певних настроїв у суспільстві. Яких конкретно — сказати складно. Але очевидно, що кути — прямі, гострі чи тупі — викликають абсолютно інакші емоції, ніж лінія, яка тече — колом, овалом чи іншою формою. Про які настрої в суспільстві сигналізує сьогодні мистецтво — моди, живопису, музики, театру? Саме це питання мене турбує».

Цю тему Олексій Кужельний обіцяє продовжити на шпальтах «Дня» протягом найближчих тижнів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати