Перейти до основного вмісту

Невивчені уроки минулого

Відбувся круглий стіл Україна — Канада — Польща
06 грудня, 00:00
НА КРУГЛОМУ СТОЛІ ЗІБРАЛОСЯ БАГАТО УЧАСНИКІВ ТИХ ІСТОРИЧНИХ ПОДІЙ: ПРОФЕСОР ОРЕСТ СУБТЕЛЬНИЙ, ПОЕТ ІВАН ДРАЧ, ПЕРШИЙ ГЕНЕРАЛЬНИЙ КОНСУЛ І ТИМЧАСОВО ПОВІРЕНИЙ У СПРАВАХ КАНАДИ В УКРАЇНІ НЕСТОР ГАЙОВСЬКИЙ / ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА / «День»

Чи вивчила Україна всі уроки, чи скористалася всіма шансами за 15 років незалежності для розбудови власної державності? Такі питання були чи не найголовнішими під час Міжнародного круглого столу «Рух уперед; погляд у минуле», який відбувся вчора в Києві, з нагоди відзначення 15-річчя незалежності України. Знаменно, що співорганізаторами цього столу були посольства Польщі та Канади, які першими визнали незалежність України наступного дня після проголошення незалежності 1991 року. На думку учасників цього зібрання, загалом можна констатувати, що за 15 років Україна досягла певного успіху, хоча, як відзначив відомий історик, професор Орест Субтельний, це було непросто. І перш за все це, на його думку, було обумовлено відсутністю політичної еліти в Україні, яка не могла сформуватися через те, що багато амбітних українців шукали кращу долю за межами України — чи в Росії, чи на Заході. А зараз, зазначив канадський науковець, українська еліта залишається в Україні. Посол Польщі в Україні Яцек Ключковський вважає, що не всі шанси були використані Україною за 15 років, а разом з тим він пообіцяв, що Польща і надалі буде підтримувати Україну в її прагненні вступити до Євросоюзу і НАТО. Підтримку Україні обіцяє і посол Канади Абайна Данн, яка вважає, що між Україною та Канадою є дуже багато спільного і того, що може статися в нагоді для України. А разом з тим, виступаючи на круглому столі, Євген Марчук наголосив, що в Україні даються взнаки невивчені уроки свого минулого. За його словами, «ми є свідками як успіху України за 15 років, так, на жаль, і помилок, а також невикористаних можливостей». Які ж рекомендації, пропозиції, конкретну допомогу пропонують Україні зарубіжні учасники міжнародного столу, а також яких помилок вони радять уникати для розбудови процвітаючої України, про це читайте в наступних номерах газети «День».

У рамках круглого столу також відбулося підписання чотирирічного проекту «Сприяння глобальній інтеграції України», який фінансується Канадським агентством міжнародного розвитку та виконується Університетом Йорк та Дипломатичною академією України у співробітництві з Канадським інститутом дипломатичної служби.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати