Німцям показують фільм про Україну часів війни
15 червня німецький телеканал WDR транслює 45-хвилинний документальний фільм про українське село Перемога, що в 50-ти кілометрах від Києва. Більше ніж півсторіччя тому загін військ СС буквально стер це село з лиця землі.
Незадовго до 60-ї річниці вторгнення німецьких військ до Радянського Союзу журналісти WDR вирішили на прикладі одного села розповісти, як переживала Україна жахи Другої світової війни. По суті село Перемога уособлює більше ніж 300 українських сіл, які було знищено. У фільмі мешканці села Перемога, яке за часів війни називалося Ярлівка, розповідають про пережите. 1943 року есесівці за допомогу партизанам спалили живцем або застрелили декілька сотень сільчан. Тих, хто залишився в живих, — а це були здебільшого жінки і діти — відправили до Німеччини на примусові роботи. (Нині кожен третій мешканець села — колишній раб «третього рейху»). Після повернення підневільним робітникам поставили у провину співробітництво з нацистами. Тож багато жителів Перемоги зникли в затінках сталінських таборів.
Німецькі журналісти зняли фільм про Перемогу, а не про якесь інше село, неспроста. Річ у тім, що назва села деякою мірою відома в Німеччині — завдяки фонду Мартіна Німьолера з міста Вісбаден. Цей фонд уже два роки допомагає Перемозі й прагне відновити серед постраждалих від нацизму добре ставлення до німців. Фонд дбає про благоустрій села й надає його мешканцям безпосередню допомогу. Щоліта в Перемозі проводяться «трудові табори», де бере участь німецька молодь.