Нова меншина
Володимир ФІЛЕНКО: Ми ситуативно співпрацюємо![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20080903/4156-1-1_0.jpg)
Коли цей матеріал готувався до друку, депутати так і не змогли виробити спільне ставлення до подій на Кавказі. Усього з цього питання було зареєстровано 11 (!) постанов. Причому думки розійшлися кардинально: від засудження дій Росії — до повної підтримки. Проте головною сенсацією першого дня роботи Верховної Ради стало зовсім не грузинське питання, а спільні голосування БЮТ і Партії регіонів. Все ж таки, недарма Віктор Ющенко вчора не приїхав до парламенту. Видно, відчув щось недобре.
— Конфлікт був холодним, а став палаючим, — сказав Арсеній Яценюк, коли Партія регіонів, БЮТ, литвинівці та комуністи дружно проголосували за внесення до порядку денного законопроектів про зміни в закони про Кабмін, Конституційний Суд (спрощення імпічменту), тимчасові слідчі комісії та Службу безпеки.
Не проголосувала лише «Наша Україна». НУ-НС опинилася в меншості.
Далі — більше. Представники БЮТ не прийшли на засідання ради коаліції, щоб узгодити спільну резолюцію з приводу подій у Грузії. Щоправда, потім Іван Кириленко пояснив, що, мовляв, отримали запрошення на засідання Ради вже після того, як воно завершилося.
— Ми ніколи не спілкувалися листами. А з першого дня роботи ми почали отримувати від своїх партнерів листи. Ми перебуваємо в двох кроках один від одного! — обурився він.
У кулуарах, тим часом, було не проштовхнутися. Повз кореспондента «Дня» стрімко пройшов Віктор Янукович.
— Ви тепер голосуєте разом із БЮТом?
Віктор Федорович пройшов кілька метрів, потім, не обертаючись, відповів:
— Поки що так.
З тим же запитанням «День» звернувся до представника БЮТ Володимира Філенка.
— Виходить тепер БЮТ співпрацює з Партією регіонів?
— Ситуативно співпрацюємо.
— Ваші колеги по коаліції називають це змовою....
— Я б їм порадив, насамперед, проаналізувати власну поведінку. Не ми почали ламати коаліцію. Ми виявляли надтерпець. Але всьому є межа... Хоча я б не поспішав говорити про новий формат коаліції. Сьогодня це неможливо.
Ближче до обіду з надр Секретаріату Президента з’явилося нове звинувачення Віктора Балоги. Цього разу — про підготовлюваний конституційний переворот.
— Сьогодні бютівці і регіонали продовжили рух до втілення своїх планів із перекроювання політичної системи та узурпації влади. Диригентами для них служать їхні ідеологи та покровителі в Москві, які хочуть взяти реванш за події 2004 року та зробити з України керовану країну, яка стане зручним інструментом досягнення геополітичних і геоекономічних інтересів Росії, — розповів Балога про підступні плани БЮТ.
Коли верстався номер, ще не були відомі результати голосувань. Депутати вирішили працювати «до упору». Але зараз уже можна з великою часткою ймовірності сказати, що ПР і БЮТ позбуваються третього гравця — «Нашої України». Вони, очевидно, хочуть залишитися вдвох. І звинувачувати в цьому потрібно передусім бездарну політику Секретаріату. Особисто Віктора Івановича Балогу та Віктора Андрійовича Ющенка. Вісім місяців незрозумілих і абсолютно безпідставних нападок на уряд дали свій результат. Кількість перейшла в якість. А звинувачення в державній зраді і нацьковування СБУ стали останньою краплею. Так що, тепер нехай Секретаріат пожинає те, що посіяв.
ТИМ ЧАСОМ
ПР і БЮТ поділили крісла заступників Яценюка
БЮТ і Партія регіонів пропонують призначити народного депутата Олександра Лавриновича першим заступником голови Верховної Ради України, народного депутата Миколу Томенка — заступником голови Верховної Ради України. Про це говориться в проекті постанови «Про обрання першого заступника і заступника голови Верховної Ради України», зареєстрованому вчора лідером фракції Партії регіонів Віктором Януковичем і лідером фракції БЮТ Іваном Кириленком.