Новий старий парламент
на 2/3 складається з депутатів колишнього скликанняВерховна Рада України VI скликання на 66% (298 осіб) складається з депутатів попереднього скликання, повідомляє Інтерфакс-Україна. Про це свідчать результати дослідження «Електоральний аналіз підсумків виборів 2007 року в Україні. Якісні й регіональні параметри нового парламенту», презентованого Агентством моделювання ситуацій у четвер у Києві.
Лише блок Литвина не привів до парламенту жодного з депутатів попереднього скликання, оскільки в попередньому скликанні ця політсила не була представлена.
Найбільша кількість колишніх депутатів у Партії регіонів — 139 осіб, у БЮТ — 102 колишні депутати, в блоці «Наша Україна — Народна самооборона» — 43 депутати попереднього скликання, у комуністів — 14. «Таким чином, серед політичних сил, які були представлені в попередньому скликанні парламенту, саме Комуністична партія України найбільше оновила свій склад», — резюмують експерти.
Крім того, згідно з результатами аналізів, з усіх регіонів України більшою мірою в майбутньому парламенті будуть представлені кияни — 61%, або 274 депутати з Києва, Донецька область представлена 46 депутатами, причому з них у списку Партії регіонів — 41, Дніпропетровську область представляють 17 депутатів. Найменше представництво в парламенті мають Хмельницька та Рівненська області — по одному депутату. Сумська, Херсонська, Чернівецька, Чернігівська представлені двома депутатами.
Згідно з проведеним аналізом, у Верховній Раді VI скликання будуть представлені 7,6% жінок від усього складу парламенту. Найбільший відсоток жінок серед депутатів у комуністів — 14,8%, найменша кількість жінок у блоці Володимира Литвина — 5%.
Експерти дійшли висновку, що позачергові парламентські вибори 2007 року «загалом продемонстрували стабільність електоральних симпатій українців». Чотири з п’яти політичних сил, що подолали тривідсотковий бар’єр, були представлені у Верховній Раді попереднього скликання. Крім того, електоральні симпатії виборців порівняно з попередніми виборами в регіональному вимірі змінилися несуттєво. Експерти також дійшли висновку, що істотний приріст прихильників спостерігався у трьох політичних сил — БЮТ, комуністів і блоку Литвина. У той же час, Партія регіонів і НУ-НС, хоч і збільшили кількість своїх прихильників, однак несуттєво: кількість прихильників у НУ- НС збільшилася на 0,2%, у Партії регіонів на 2,23%.
Експерти також зазначають, що, незважаючи на відсотковий приріст прихильників усіх політичних сил, що потрапили до парламенту, дві партії зменшили своє представництво у Верховній Раді — так, у Партії регіонів з 185 депутатів попереднього скликання до парламенту нинішнього скликання потрапило 176 депутатів, у НУ НС з 81 — 72.
Випуск газети №:
№194, (2007)Рубрика
Панорама «Дня»