Олена Вітриченко - прима сицилійського літа
ХІХ Всесвітні літні студентські ігри, що тривають у італійських містах Палермо, Катанія та Мессіна, зібрали делегації понад 180 країн. У турнірах з 11 видів спорту виступають українські атлети. Формуванням команди займався Центральний спортклуб "Гарт", підпорядкований Міністерству освіти. Хоча, звичайно, до складу збірної увійшли вихованці різних фізкультурних організацій. Головними рушійними силами були дві: наявність у кишені вузівського квитка й незайнятість "зірок" відповідних національних команд у близьких за терміном чемпіонатах Європи та світу.
Пощастило в цьому сенсі граціям художньої гімнастики та "мушкетерам". Одеситка Олена Вітриченко на килимі Сицилії завоювала п'ять медалей! "Золото" - в багатоборстві (39,732 бала), у вправах зі скакалкою (9,996), обручем (9,991) та стрічкою (9,975). "Бронза" (9,966) дісталася їй в композиції з булавами, а перемогу тут розділили (по 9,983) Тетяна Огризко з Білорусі та росіянка Аміна Заріпова.
Олімпійський чемпіон Барселони-92 у командному турнірі шаблістів, киянин Вадим Гутцайт довів свій клас, узявши гору в особистому фіналі Універсіади над італійцем Луїджи Тарантіно - 15:8. Його успіх підтримав харківський шпажист Олександр Горбачук, який вирвав перемогу у вирішальній дуелі з кубинцем Іваном Тревехо - 16:15.
А от перша рапіра світу (Кейптаун-97) киянин Сергій Голубицький спочатку задовольнився "сріблом". У півфіналі він розібрався з Вадимом Аюповим (Росія) - 15:10, але заключний бій краще вдався давньому конкурентові Сергія - кубинцю Роналдо-Самюелю Туккерешу (13:15). Та своєрідний реванш було взято в командній першості, де Голубицький з партнерами пройшли у півфіналі "китайську стіну" (45:35), а під завісу не менш впевнено здолали збірну Куби - 45:37.
Цікава боротьба розгорнулася в секторі для метання молота. 80-метровий рубіж не підкорився нікому, хоча олімпійський чемпіон Балаш Кішш з Угорщини переміг із солідним результатом - 79 м 42 см. Усі гадали, що основний опір вчинять йому росіяни, але в підсумку вони - Ілля Коновалов (76.16) та Вадим Херсонцев (75.70) - виявилися відповідно третім і четвертим. А "срібло" заслужено завоював луганчанин Вадим Колесник - 77 м 16 см.
Заслуговують на добре слово і наші тенісисти, хоча в чоловічому парному розряді Володимир Лис та Олександр Ярмола пробилися до 1/2 фіналу, вже "благополучно" вилетівши в одиночних змаганнях. Дуетом же вони виявилися бронзовими призерами, пропустивши вперед суперників з Південної Кореї та Чехії.
Людмила ВОРОНОВА, "День", Юрій МИТЛЯНСЬКИЙ
ТЕКСТІВКА. ОЛЕНА ВІТРИЧЕНКО - ЧОТИРИРАЗОВА ЧЕМПІОНКА УНІВЕРСІАДИ-97. ФОТО СВІТЛАНИ ЗОЛОТАРЬОВОЇ
рус.
УНИВЕРСИАДА-97
Елена Витриченко - прима сицилийского лета
ХІХ Всемирные летние студенческие игры, продолжающиеся в итальянских городах Палермо, Катания и Мессина, собрали делегации более чем из 180 стран. В турнирах по 11 видам спорта выступают украинские атлеты. Формированием команды занимался Центральный спортклуб "Гарт", относящийся к Министерству образования. Хотя, конечно, в состав сборной вошли воспитанники разных физкультурных организаций. Главными движущими силами были две: наличие в кармане вузовского билета и незанятость "звезд" соответствующих национальных команд в близких по срокам чемпионатах Европы и мира.
Повезло в этом смысле грациям художественной гимнастики и "мушкетерам". Одесситка Елена Витриченко на коврах Сицилии завоевала пять медалей! "Золото" - в многоборье (39,732 балла), в упражнениях со скакалкой (9,996), обручем (9,991) и лентой (9,975). "Бронза" (9,966) досталась ей в композиции с булавами, а победу здесь разделили (по 9,983) Татьяна Огрызко из Беларуси и россиянка Амина Зарипова.
Олимпийский чемпион Барселоны-92 в командном турнире саблистов, киевлянин Вадим Гутцайт доказал свой класс, взяв верх в личном финале Универсиады над итальянцем Луиджи Тарантино - 15:8. Его успех поддержал харьковский шпажист Александр Горбачук, который вырвал победу в решающей дуэли с кубинцем Иваном Тревехо - 16:15.
А вот первая рапира мира (Кейптаун-97) киевлянин Сергей Голубицкий сперва удовлетворился "серебром". В полуфинале он разобрался с Вадимом Аюповым (Россия) - 15:10, но заключительный бой лучше удался давнему конкуренту Сергея - кубинцу Роналдо-Самюэлю Туккерешу (13:15). Но своеобразный реванш был взят в командном первенстве, где Голубицкий с партнерами прошли в полуфинале "китайскую стену" (45:35), а под занавес не менее уверенно одолели сборную Кубы - 45:37.
Интересная борьба развернулась в секторе для метания молота. 80-метровый рубеж не покорился никому, хотя олимпийский чемпион Балаш Кишш из Венгрии победил с солидным результатом - 79 м 42 см. Все полагали, что основное сопротивление окажут ему россияне, но в итоге они - Илья Коновалов (76.16) и Вадим Херсонцев (75.70) - оказались соответственно третьим и четвертым. А "серебро" заслуженно завоевал луганчанин Вадим Колесник - 77 м 16 см.
Заслуживают на доброе слово и наши теннисисты, хота в мужском парном разряде Владимир Лыс и Александр Ярмола пробились в 1/2 финала, уже "благополучно" вылетев в одиночных соревнования. Дуэтом же они оказались бронзовыми призерами, пропустив вперед соперников из Южной Кореи и Чехии.