Перейти до основного вмісту

Опозицію Березовського покритикували, але не забули

11 серпня, 00:00

У своїй заяві автори констатують, що «на межі 21-го століття російське суспільство стоїть перед черговим вибором — жити в авторитарній чи справді демократичній державі». «Під загрозою, — на думку «дев’яти», — опинилися головні досягнення останнього десятиліття: вільна преса, вільне підприємництво і найголовніше — вільне мислення, дух незалежності». Борці проти проявiв російського авторитаризму заявляють, що через це «станеться трагедія ще одного покоління». Підсумовуючи застереження і роз’яснення першопричин занепаду демократії в Росії, група «дев’яти» закликає своїх співгромадян до створення нового «громадсько-політичного руху».

Критика на висловлювання новоявленої групи не змусила себе довго чекати. Особливо це стосується російських політиків... Простим громадянам було зовсім не до порятунку Росії (чи Березовського?) від авторитарного режиму, в день оприлюднення заяви (в середу) всі ще не могли прийти до тями після вибуху на Пушкінській площі.

Лідери уже існуючих опозиційних сил, представлених у Держдумі фракціями, поставилися досить скептично до планів створення в Росії нової опозиційної партії чи руху під крівництвом Бориса Березовського. Лідер комуністів Геннадій Зюганов нагадує, що «Березовський уже вкотре намагається створювати рухи, та все закінчується конфузом». Представниця СПС Ірина Хакамада не виключає «присутності інших політичних партій-опозицій, але тільки якщо це буде результат появи цілого нового прошарку. У партії Березовського я таких не бачу». Фракцію ж ОВР більше турбувало питання, чому у «дев’ятці» звернення був предстаник їхньої партії, Станiслав Говорухін, і чи знав той, ставлячи свій підпис, «що Березовський очолює рух».

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати