Парламент намагається полегшити подолання вето
Майже 10 законів, на які накладено президентське вето, перебувають нині у "підвішеному стані". Повністю із зауваженнями глави держави до них ВР не погодилася, але подолати вето не змогла. Ні регламент, ні Конституція не визначають докладної процедури подолання вето, а Конституційний Суд ще не дав свого тлумачення цього питання.
Депутати пішли зворотнім шляхом: скасували норму регламенту, на яку посилається Президент, зокрема у вето на закон "Про місцеві державні адміністрації". Відтепер подолання вето не обов`язково проводити в поіменному режимі. За словами Олександра Мороза, таким чином "не підставляються депутати, які пов`язані з виконанням інших службових обов`язків".
За Конституцією порядок роботи ВР встановлюється законом про регламент, а не постановами. Як повідомив "День" голова комітету з питань регламенту Петро Шейко, проект цього закону наступного тижня буде розглядатися на сесії.
Відповідно до проекту, 300 голосів для подолання вето необхідні лише в тому разі, якщо не підтримується жодна пропозиція Президента. Сприйнятливі пункти зауважень потребують 226 голосів. За словами П.Шейка, якщо зауваження Президента "вносять хоча б кому" до прийнятого закону, це вже новий законопроект, який має розглядатися відповідно - з визначенням головної комісії для підготовки питання, поширенням матеріалів серед депутатів тощо.
На думку голови комісії, розгляд цього закону проходитиме дуже складно. Крім того, він, у разі прийняття, знову ж таки має бути підписаний Президентом...