Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Парламент відклав усе «на потім»

01 жовтня, 00:00

Напередодні ввечері фракція ПСПУ заблокувала трибуну на знак протесту проти чогось. Уранці пані Задорожна, колишня прогресивна соціалістка, а нині член «Громади», назвала це «бешкетом і політичним бандитизмом» і зажадала повернення до внесення в порядок денний питання про звіт уряду. Попутно пояснивши, що всі виступи лідера «партії сприяння Президенту України» проти Кучми — «дешеві трюки». Пані Вітренко, піднатужившись, викинула останній козир — щось про Конгрес США і «сумнівну сексуальну орієнтацію», ледь не відвівши парламент від головних тем: бюджету й долі уряду.

Проте звіт уряду винесено на порядок денний на 13 жовтня. А уряд в особі міністра фінансів пана Мітюкова, доповівши про необхідність внести до проекту бюджету поправки у зв’язку зі зміною валютного курсу та рівнем інфляції — тобто зробити перерахунок всіх макропоказників, попросив «днів п’ятнадцять» відстрочки.

Далі — інтрига, цікава своєю прозорістю. Скориставшись метушнею, спікер Ткаченко, попри закладену до порядку денного співдоповідь голови Бюджетного комітету Юлії Тимошенко, вдало провів голосування про неприйнятність поданого законопроекту. Що, на основі регламенту, виключає обговорення, у тому числі й співдоповіді. «Громада» билася проти цього як лев, а рожево-червоний сектор сидів тихо, як мишенята. Процедурне питання було вирішено 149 голосами. Країна не почула викриттів Юлії Тимошенко, а також того, що уряд будував бюджет на основі 2,29 гривні за $1 з розрахунку на кінець 1999 року. Терміни подачі урядом нового проекту бюджету не визначено, а Бюджетний комітет, за словами його голови, має намір через місяць представити свій, альтернативний проект. Що і являтиме повну унікальність ситуації в Україні.

Юлія Тимошенко у бесіді з пресою назвала урядовий документ «сміттям». А в ексклюзиві кореспондентові «Дня» повідомила, що її зустріч з Президентом «мала цілком чітку спрямованість і присвячувалася нинішньому і майбутньому України»: «Я не могла не сказати Президентові, що уряд — повний банкрот. Тому що бюджет — це і є концентрована програма дій уряду, якої Верховна Рада так і не дочекалася. Ми не маємо права ввіряти долі 50 мільйонів людей уряду, який не компетентний». На уточнення кореспондента «Дня» — що все ж таки було предметом торгу, пані Юлія відповіла: «Я можу торгуватися, але тільки не зраджувати свої погляди і свою програму дій в Україні. І якщо торг торкається цих речей — він недоречний. Я вірю, що Президент — здорова людина і зрозумів ті думки, які я хотіла б до нього донести. Розмова вийшла конструктивною. І я сподіваюся, що ми непрофесіоналів приберемо, а приведемо тих, хто знає що робити». Дії Олександра Ткаченка пані Тимошенко назвала «польотом по давно заданій траєкторії на свій розсуд».

Цікаво, чи не так? Однак, можна із невеликою часткою ризику побитися об заклад, що уряд устоїть, тому що «хаотичні, непродумані дії уряду, які поглиблюють кризу, — як справедливо вважає економіст Віктор Суслов, — вигідні опозиції, котра постійно критикуватиме уряд і перекладатиме провину на Президента, який запевнив усіх, що цей уряд — найбільш професійний».

Принаймні ті, хто укладали парі про падіння уряду до кінця місяця і програли, більше на суперечку не йдуть. Цікаво однак: спочатку уряд, потім — бюджет... Який простір для переговорного процесу!

№187 01.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати