Перейти до основного вмісту

Партизація-98: так буде з кожним

12 червня, 00:00
В'ячеслав ЯКУБЕНКО, "День"

Голови адміністрацій і керівники на місцях мусять визначитися зі своєю партійністю. На початку наступного місяця Президент не буде тримати жодного безпартійного керівника, оскільки безпартійність керівника на нинішньому етапі може означати бажання відсидітися.

Так сказав Президент під час робочого візиту до Євпаторії. Аби ніхто не подумав, що повертаються давні добрі часи, відроджуються "розум, честь і совість", Президент додав: "Я не кажу, що всі повинні вступати до Народно-демократичної або Аграрної партії, - є досить партій центристської, конструктивної спрямованості". І ще одна умова: працівники виконавчої влади не можуть бути "представниками запеклої опозиції".

Не варто тепер згадувати попередні заяви Президента про те, що опозиції в Україні немає; що партії наші невпливові і що інтереси народу вони не представляють. Можливо, Леонід Кучма справді помітив, що опозиційні партії більше за інших отримали на виборах голосів. От і вирішив добровільно-примусово поповнити лави слухняних партій працівниками місцевих адміністрацій. То що, тепер до центру передаватимуться не зведення про надої, газифікацію, виплату заборгованостей, ремонт доріг, а про кількість начальників, котрі вступили в партію? Як 1933-го - про кількість розкуркулених?

До речі, прес-секретар Президента Олександр Майданник минулого вівторка відзначив, що вимоги до керівників регіонів висуватимуться "як до економічних керівників, а не як до політиків". Приблизно тієї ж думки стаття 36 Конституції: "Ніхто не може бути примушеним до вступу до будь-якого об'єднання громадян чи обмежений у правах за приналежність до політичних партій чи громадських організацій". За всієї поваги до гаранта Конституції, вочевидь, доведеться визнати, що чиновники також люди, і служать вони не Кучмі Л.Д., а державі.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати