Піти, щоб залишитися
Учора двоє політичних пенсіонерів Леонід Кучма й Олександр Омельченко відзначили спільне свято. Свій день народження екс-президент відсвяткував у сімейному колі на італійському острові Сардинія — одному з найдорожчих і найбільш фешенебельних курортів Середземномор’я. Крім рідних, на день народження до Леоніда Даниловича приїхав екс-президент Польщі — друг Віктора Пінчука — Олександр Квасневський.
Екс-президент, схоже, у велику політику повертатися не збирається. У нього тепер інше заняття — пише мемуари. 21 червня Леонід Кучма презентував свою книгу «Після Майдану». Книга основана на щоденникових нотатках колишнього глави держави, які він вів протягом 2005—2006 років. Для людей, які цікавляться політикою, — це, безумовно, захопливе читання. Мемуари досі тримаються в «топі» бестселерів великих книгарень.
А ось другий іменинник, Олександр Омельченко, очевидно, на графоманію не страждає. Схоже, кипуча натура не дозволяє Олександру Олександровичу сидіти без діла. Ось-ось екс- мер стане кандидатом у народні депутати від Мегаблоку. Вчора Юрій Луценко на своєму особистому блогу все ж розповів, навіщо йому знадобився Омельченко. Виявляється, його взяли у виборчий список «Нашої України — Народної самооборони» для того, щоб привабити на виборах голоси 19% киян. «Розумієте, у Києві живуть не лише переконані «помаранчеві». 19% киян переважно старшого віку у червні підтримували О.О.О. Я хочу достукатися і до них, щоб разом зібрати голоси, необхідні НУ—НС для дострокових виборів у Києві», — пише Луценко.
Крім того, Луценко зауважив: «Я Омельченка вам не в мери пропоную, я хочу максимальної концентрації антикосмічних голосів на виборах до ВР». На думку лідера блоку, «за всіх помилок Омельченка, без нього не було б ні революції, ні можливості змін у Києві».
І все ж, узявши у список одіозного Омельченка, Луценко швидше втратив, аніж набув. На сторінках «Дня» політологи вже висловлювали думку, що «НУ-НС» не вдасться привабити голоси киян за допомогою Омельченка. По-перше, кияни традиційно голосують за БЮТ. Саме БЮТ набрав найбільше голосів у Київраді. І ці вибори, судячи з усього, не стануть винятком. До того ж найактивніше сьогоднішньому мерові Черновецькому опонує Юлія Тимошенко.
По-друге, саме за часів Омельченка почалися махінації зі столичною землею. Саме під керівництвом Олександра Олександровича почалася активна забудова історичного центру. Кияни це добре пам’ятають. А якщо у колишнього мера і є прибічники, готові віддати за нього голоси, то в масштабах країни їх відсоток нікчемно малий.