Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Платіні поїхав. Хто залишився?

15 липня, 00:00

Iнспекторський приїзд в Україну Мішеля Платіні, президента Європейського союзу футбольних асоціацій (УЄФА), який мав особисто перевірити стан готовності нашої країни як організатора футбольного Євро-2012, не спричинив, попри сподівання, хоч якоїсь активізації реальної роботи. Йдеться про конкретні проектні та будівельно- монтажні роботи, до яких у нас практично ще не бралися. Підготовкою до європейського футбольного фіналу в нас досі продовжують вважати нескінченні наради, результатом яких стають постанови та доручення, що ведуть до нових нарад і нових постанов і доручень... Вітчизняні чиновники вже добре засвоїли вираз «Євро-2012», збагативши тим самим свою фразеологію. І це, здається, все. Можна, щоправда, згадати про цілу низку оргкомітетів та агентств із підготовки до європейського чемпіонату 2012 року, яких у нас встигли понастворювати. Але навіщо, коли жодна із цих структур не має ні повноважень, ні ресурсів для реальної роботи.

Безумовно, все це добре відомо Мішелю Платіні, який особисто відповідає за проведення третього за масштабами міжнародного спортивного дійства, яким після Олімпійських ігор та Кубку світу з футболу є футбольний чемпіонат Європи. Високий гість поблажливо вислухав запевнення перших керівників нашої держави в особі Віктора Ющенка та Юлії Тимошенко в тому, що в нас із Євро- 2012 буде все гаразд. Після чого без жодних коментарів відбув із України. Що це має означати?

Як на мене, то своїм коментарем, який полягав у відсутності коментарів, президент УЄФА сказав усе, що мав сказати. Ми що, сподівалися на таку собі виробничу нараду під керівництвом Мішеля Платіні, на якій би той гримав на українських організаторів Євро-2012 за те, що нічого не зроблено і вимагав би усунути недоліки і підвищити темпи? У цивілізованому світі так не буває. УЄФА має виняткові права на високоприбуткове видовище під назвою «футбольний чемпіонат Європи». Своїм рішенням — надати тій чи іншій країні право провести ці змагання — Європейський футбольний союз дозволяє саме цій країні заробити на цьому купу грошей, поновивши заодно всю свою комунікаційну структуру у відповідності до найсучасніших вимог. Чого непокоїтися Мішелю Платіні, коли європейський футбольний фінал хоч завтра можна успішно провести хоч у Франції, хоч у Іспанії, хоч у Італії, хоч у Німеччині, хоч у Англії... Там є для цього все необхідне і навіть більше. Але Європа, в даному випадку футбольна, дала нам шанс наздогнати згадані вище країни, у чому нам буде надано всіляке сприяння.

На мою думку, надання Україні права провести європейський футбольний фінал стало реальною перевіркою наших європейських домагань. Що Європі до пустопорожніх декларацій українських політиків про прагнення до Євросоюзу? Покажіть нам, чи в змозі ви жити та працювати по- європейськи! Організуйте футбольний турнір так, щоб увесь континент почувався у вас, як удома. Тоді можна буде і про Євросоюз поговорити. Коли ж не зможете — не ображайтеся...

Приблизно так виглядає на сьогодні позиція європейського футбольного керівництва по відношенню до України. Ніхто із Європи нас не контролюватиме, ніхто за нами не підглядатиме. І показуха, яку в нас звично влаштували перед приїздом президента УЄФА, напевно, лише насмішила поважного гостя, який так і не виявив бажання ознайомитися зі станом справ «на місці», де Мішелю Платіні готували звичний для наших керівників спектакль із демонстрацією всезагального ентузіазму. Навіщо це керівнику європейського футболу? Його справа — дати шанс. І його ж справа — відібрати цей шанс у того, хто ним не скористався.

На двох попередніх європейських фіналах у Португалії 2004 року та в Австрії та Швейцарії цього року для проведення змагань була створена спеціальна міжнародна структура, яка разом із країнами-організаторами забезпечила успіх. Можливо, і навіть напевно, таку структуру збираються створити під Євро-2012 за участю України та Польщі. Для цього треба лише, щоб з нашої сторони УЄФА мала надійних партнерів. Хто ці партнери? На жаль, ні до, ні після приїзду президента УЄФА ми цього не знали і не знаємо. Хто відповідає у нас за Євро-2012? Конкретно, з реальними повноваженнями? З боку УЄФА відповідає Мішель Платіні. Це ми знаємо. А хто у нас? Гадаю, що саме ця невизначеність і стала причиною відмови керівника європейського футболу від коментарів за підсумками приїзду в Україну. Платіні поїхав. Треба визначатися, хто тут за нього залишився!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати