Перейти до основного вмісту

Податковий кодекс: усе спочатку?

15 березня, 00:00

Мінекономіки має намір відкликати Податковий кодекс з парламенту для суттєвого його доопрацювання. Вчора міністр економіки та з питань європейської інтеграції України Валерій Хорошковський заявив про те, що документ не може бути прийнятий в такому вигляді, бо він, по-перше, є більш фіскальним, ніж існуюча податкова система, а, по-друге, пролонгує численні податкові пільги (міністерство пропонує замінити їх на пряму адресну допомогу). Тому Мінекономіки виступає за поетапне його прийняття та впровадження.

Пропозиція Мінекономіки щодо пакетного зниження податкового тиску знайшла підтримку в парламентському комітеті з питань фінансової та банківської діяльності. На думку його голови Сергія Буряка, завдання полягає в тому, щоб прийняти чотири законопроекти, які складуть основні розділи ПК: про податок на прибуток підприємств (цей закон вже прийнято), про податок на прибуток громадян, про акцизні збори та про ПДВ (останній законопроект, за його словами, потребує півтора-два місяці роботи).

Є в парламенті і скептичні думки щодо «розтягнутої» податкової реформи. «Насамперед треба чітко визначитися, для чого ми це робимо. Підхід повинен бути більш широким і не обмежуватися кількома законами та ставками податків», — зауважив Сергій Осика. На думку депутата, податкові пільги — це дійсно зло для економіки, але воно складалося роками, і одразу скасувати його буде непросто. А представник фракції комуністів Микола Кравченко взагалі впевнений, що економіка сьогодні не готова до зміни правил гри, і тому говорити про зниження податкового тиску за цих умов є «грою слів». Також депутат ставить під сумнів правомірність процедури відкликання законопроекту, який прийнято в другому читанні. Натомість перший віце-прем’єр Микола Азаров заявив днями про те, що вже у березні податок на прибуток громадян може бути знижено до двох ставок — 13% та 20% (замість існуючих п’яти ставок). При цьому, як наголосив М.Азаров, головною ставкою буде ставка 13%, а 20% поширюватимуться лише на високі прибутки. Очікується також і зниження ставки податку на додану вартість до рівня 15%, що відповідає рівню країн Євросоюзу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати