Подивіться, в якій вони формі!
«Муніципали» Львова — єдина узаконена «міліція міста» в Україні
Місто Лева з самого заснування потерпало від чужинців та «злісних правопорушників». На боротьбу з першими виходили «усім миром», а для підтримки порядку міська громада утворила варту. Вона охороняла спокій мешканців, мала спеціальну форму та загрозливих розмірів цепи. На чолі варти стояв війт.
Очевидно, є якийсь зв’язок між минулим і теперішнім, гра долями чи фатум, якщо прізвище начальника Львівської Муніципальної Дружини — Війтович. Ім’я — Ярослав.
— Муніципальна Дружина у Львові була створена у липні неспокійного для України 1991 року. Розпався Союз, панував розгул злочинності, й дружина отримала завдання: патрулювати містом і боротися зі злочинністю. Львівський підрозділ на той час був єдиним узаконеним, який, до того ж, носив форму з національною символікою. Після того, як міліція присягнула на вірність новоствореній Україні, ми підпорядкувались міськраді. Охороняємо об’єкти комунальної власності, мерію, виконкоми, об’єкти будівництва, Личаківський цвинтар.
Методику роботи львів’ян приїздили вивчати навіть зі Східної України. Модель форми розробило спільне польсько-українське підприємство, за взірець були узяті «обладунки» польських поліцейських та деякі західні зразки. Додамо до цього національну символіку — восьмикутний кашкет (як відомо, восьмикутна зірка — давній символ України), надзвичайно легкий та зручний; чорний колір одягу (що має казати правопорушникам — «дангер» (небезпечно!)) був обраний психологами.
Муніципальна дружина, чия необхідність виправдана століттями, палицями та кайданками, і тепер патрулює вулицями, вдягнена у чорне.